| swet girl 22 a întrebat:

Credeti ca daca ai un copil cu al barbat de care te-ai despartit, nu mai ai sanse sa ti faci alta relatie? aud multe lucruri, cum ca nu se mai uita nimeni l tine daca ai copit...

Răspuns Câştigător
| BoBoLiNo92 a răspuns:

Nu`i adevarat... Daca cineva te iubeste cu adevarat te ia si cu si fara copil... Pe el nu-l intereseaza daca ai un copil sau nu. Deodata ce este respect si intelegere intre viitorul tata si viitorul fiu, nu este nici o problema. Ar exista o problema daca iubitul tau ar avea o problema cu alcoolul. Acolo este buba. Dar sa te ajute Dumnezeu. Si pe ala mic happy

5 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Şansele scad considerabil, mai ales în această perioadă când şi-aşa totul e complicat cu banii!
Totuşi, e aberant să spui că "nu mai ai şanse".
Există bărbaţi infertili care poate şi-au dorit copii dar nu au avut această ocazie şi au fost ocoliţi de femei tocmai pentru că nu le puteau oferi un copil.
Mai există bărbaţi divorţaţi care au rămas cu custodia copilului (sau nu).
Aceia sunt primii către care trebuie să "ocheşti".
Totuşi, să ştii că mulţi bărbaţi se feresc de cele care au deja copii pentru că nu o dată s-a întâmplat (cunosc 4 astfel de cazuri) ca un bărbat să se căsătorească cu o femeie care avea un copil, aceasta să-l "sugă" efectiv de bani, apoi să divorţeze şi să obţină în instanţă obligativitatea acestuia de a plăti pensie alimentară pentru un copil care, într-un final, nu era al lui.
Sunt temeri reale pentru care bărbaţii evită femeile care au deja copii dar nu se termină pământul, crede-mă!
Salut!

| valy a răspuns:

Corect.sunt multi barbati care se au parte de despartiri de sotiile lor.si sunt inebuniti dupa copii si daca ii place cum gandesti si cum te porti.si mai stiu eu alte chestii. da sunt sanse ca un barbat sa accepte femeie cu tot cu copil...

| tyly a răspuns:

Nu este adevarat ca nu mai ai sanse dar este adevarat ca ai sanse mai putine, pentru ca nu toti barbatii accepta situatia asta, in general sanse mai mari sunt sa gasesti un barbat in aceeasi situatie... dar nu neaparat. Succes!

| nodeerskulls a răspuns:

Mama are o odrasla de 16 ani (adica eu) si s-a remaritat anul trecut. Deci, se pare ca se uita lumea la tine daca ai copil.

| Ruxy_1106 a răspuns:

Mai exista sanse laughing. Depinde de barbat, pe unii nu ii deranjeaza daca ai copil, atata timp cat tin la tine...