| DeeDee_4511 a întrebat:

Credeti ca dupa o despartire de aproximativ 3 luni poate sa mai fie ca la inceput daca ne-am impacat? Cum as putea sa fac sa fie ca la inceput[sa-l "recuceresc" sa zic asa]? Ne iubim mult, de aceea am ales sa ne impacam, nu putem sta unul fara celalalt. Dar totul pare pustiu si rece.de cand ne-am impacat nu am putut sa ne intalnim fiindca el e plecat la liceu in alt oras.Pentru week-endul viitor as vrea sa planuiesc ceva, sa iesim. Dati-mi va rog niste idei, cum as putea sa fac sa fie frumos? Stiu totusi ca nu va mai putea fi ca la inceput dar...trebuie sa existe o sansa. Vreau sa fac lucruri cat mai frumoase, sa nu ajungem iar la o despartire, sa-l fac sa ma iubeasca din ce in ce mai mult.Va rog dati-mi cat mai multe sfaturi[eventual daca ati trecut printr-o situatie ca aceasta]... Funda!happy

2 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Fa-i o surpriza, si du-te tu la el!

| Eliut a răspuns:

1. Poate sa fie orice, dar nimic nu e ca la inceput.

2. Nu ai putea sa faci sa fie exact ca la inceput

3. Nu te stresa, fi relaxata, nu te agita cand esti in prezenta lui. Fi tu, fi tu insuti, fi cum erai la inceput. Daca el nu e, fi tu. happy Cautati subiecte frumoase. Daca nu gasiti unu' zi si tu, ia ce verde ii copacu" De ce e verde copacu ala? " " pai ca sa vezi ca DUmnezeu l. o facut asa si bla bla bla" "Dar de ce nu e albastru si e verde?" si asa mai incolo.

4. In weekend ati putea iesi la un picnic, faceti un gratar, fa tineti de mana, va imbratisati, si vorbiti despre ce ati facut in cele 5 zile lucratoare, sau despre numere. De exemplu : " Dece unu nu e doi si doi nu e unu? Adica de ce doi nu se scrie 1 si unu nu se scrie 2? " e ceva, cauta fi creativa, FI TU INSUTI! nerdD