| VibeTrix a întrebat:

Credeti ca e normal sa am doar o prietena? Adica, eu imi fac prieteni putin mai greu. Poate din cauza ca sunt mai timida sau poate mai aroganta. Cum pot avea mai multi prieteni?

12 răspunsuri:
| Namurianu a răspuns:

Sa nu mai fii timida si aroganta? in special oamenilor nu le plac oamenii aroganti si nici aia timizi.

| Kira5854 a răspuns:

Fi simpla, originala...fi autentica intr-un cuvant. Si incearca sa fi prietenoasa, vei vedea ca oamenii vor aprecia stilul tau propriu.
P.S: Nu lasa sa te afecteze parerile negative. MEreu vor exista nemultumitihappy

| anonimguy3 a răspuns:

Nu trebuie sa ai o groaza de prieteni. Chiar si daca ai avea un singur prieten in viata asta si el/ea iti va fi mereu alaturi mereu, nu ai nevoie de mai mult.

| Marin_Alin_1996 a răspuns:

Recomand sa citest ABC-ul personalitatii. Te descoperi pe tine, descoperi lumea din jur.
Succes!

| VibeTrix explică (pentru Marin_Alin_1996):

O voi citi. Mersiwinking

| RainmakerX a răspuns:

Mai bine sa ai putini si buni decat multi falsi care te lasa la primul necaz.

| VibeTrix explică (pentru RainmakerX):

Da, dar acei "prieteni" pe care ii am nu sunt adevarati.

| RainmakerX a răspuns (pentru VibeTrix):

Atunci gaseste altii. Este lumea plina. Cauta cursuri, inscrie-te la un sport sau incearca sa faci voluntariat.

| RAY a răspuns:

Nu nr conteaza si calitatea lor

| Aasdfghj a răspuns:

Poti sa ai doar o prietena si 20 de amici. Mai bine putini si buni. happy Socializeaza cu oamenii. Imprieteneste-te cu ei. Poti incepe chiar de aici, de pe TPU.
Ce coincidenta ca si eu aceeasi "problema" am.happy

| VibeTrix explică (pentru Aasdfghj):

Multumesc mult :*

| Kuroo a răspuns:

Trixo, de cand nu te-am mai vazut. La ce iti trebuie tie prieteni oare? Ce faci cu ei, ca oricum pleaca de langa tine. Crede-ma, decat sa am o prietena mai bine m-as spanzura. laughing