| anonim_4396 a întrebat:

Vara mea intreaba TPU-ullaughing
"
Ieri am avut un test la romana iar o colega cu care nu ma inteleg prea bine si este foarte aroganta a copiat non-stop.Eu fiind foarte timida am tacut.La sfarsitul orei toti se plangeau si spuneau ca testul a fost greu cu exceptia celei ce copiase.Eu m-am dus la profesoara sa am spus ca X a copiat.*asta a fost ceva wow deoarece sunt f. f. f. timida*. Voi ce credeti e bine ce am facut? Voi ce ati fi facut? Multumesc!"
Vara mea va da fundalaughing

Răspuns Câştigător
| Dariiia a răspuns:

Ai facut bine, crede-ma happy
de exemplu : voi luati o nota ca de exemplu "6" si ati invatat
ea neinvatand nimic lua 10, deci fara merit
nu mi se pare ceva normal happy
eu fiind in locul profesoarei ii dadeam nota 3 fara dar si poate.
depinde cum gandeste happy
in orice caz ai facut bine ce ai facut, si nu are rost sa fii timida big hug
trebuie sa fii deschisa mai ales fata de colegii tai! :*
Bafta!

7 răspunsuri:
| SamSon a răspuns:

Nu stiu frate. daca nu stie de ce sa nu o ajuti? moureai daca lua si ea o nota mare? straight face

| litlledolleioanna a răspuns:

Nu trebuia sa o parasti. colegii tai nu o sa te mai vada ca inainte. las-o sa copie e problema ei ce face tu vezi-ti de ale tale.

| sweetgirl21 a răspuns:

Foarte bine...incearca sa fi mai deschisa lasa timiditatea. unii vor profita de pe urma ei

| Voluntar a răspuns:

Eu cred ca ai procedat corect. Nu e corect ceea ce a facut colega ta. Si foarte bine ca ai spus-o, deoarece nu e corect ca ea sa ia nota pe care o vei lua tu, pentru ca tu te-ai straduit sa inveti, iar ea nimic. Nu fi suparata! Fi curajoasa!big grin Bafta in continuare!

| teo18 a răspuns:

Normal ca a fost bine, si in primul rand vara ta trebuie sa ia atitudine, si sa incerce sa fie mult mai curajoasa. Daca colega sa se va inversuna, sa-i fie de bine! Vara ta a facut ce-i corect! Transmite-i capul sus si sa fie super-curajoasa!
Pupici! happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da copiatul nu merita incurajat mai inales din partea unor persoane care nu merita. poate sar mai scuti cele de treaba...

| diusypusy a răspuns:

Eu cres ca a procedat rau deoarece lumea o so creada paracioasa eu in locul ei m-as fi dus la ea si i-as fi spus: "data viitoare eu copiez de la tine"