| anonim_4396 a întrebat:

Am 15 ani, si pot spune ca am o singura prietena. Ceilalti colegi ai mei au o gasca cu care ies in oras, se distreaza, si as vrea sa fiu si eu la fel. Sunt o persoana foarte timida, nu prea am incredere in mine si imi e putin greu sa imi fac prieteni noi. Cand vad ca persoane de care am fost apropiata in trecut au foarte multi prieteni ma simt prost, mai ales ca unii sunt cunoscuti in oras, toata lumea vrea sa stea cu ei etc.
P.S.: Stiu ca un singur prieten poate fi mai bun decat 10 la un loc, dar totusi vreau sa imi fac si eu mai multi amici.
Vreau niste sfaturi.

Răspuns Câştigător
| hecamefrommetalland a răspuns:

Daca cu cei,, populari,, nu ai sanse incearca cu ceilalti.Iti propun sa te plimbi peste tot prin oras,sa cunosti oameni noi,din intamplare,in autobuz,tren etc.
Incearca sa te fixezi pe o persoana(metaforic vorbind) si sa o studiezi, sa vorbiti, sa va cunoasteti, asa veti deveni chiar voi populari, egali si prietenosi.

3 răspunsuri:
| simplyM a răspuns:

Pai incearca sa propui niste activitati distractive sau prin retelele de socializare iti poti face foarte multi prieteni..insa ai grija nu iti face prea multi prieteni ca apoi nu o sa stii cum sa te imparti intre ei, iar in legatura cu timiditatea ar trebui sa ai mai multa incredere in tine sa iti demonstrezi tie insati ca esti in stare sa te autodepasesti si sa fii o persoana indrazneata..succes

| JustAKiss a răspuns (pentru simplyM):

Nu am facebook.

| simplyM a răspuns (pentru JustAKiss):

Retea de socializare nu este numai facebook..nici eu nu am facebook si totusi am prieteni apropiati dar nu foarte multiwinking