| anonim_4396 a întrebat:

Prietena mea a stat cu un baiat 3 luni acum vreun an, s-au despartit si acum incearca sa fie iar impreuna.
Dar mereu o aud ca nu se simte in largul ei cand este cu el, ea este putin timida, dar totusi e normal?
Nici nu il poate saruta tocmai din cauza ca nu se simte ok, el e un baiat bun, eu una nu inteleg unde ar fi problema.
E de vina faptul ca sunt la inceput? ca nu se cunosc atat de bine? ca nu sunt obisnuiti unul cu altul?
Va multumesc in numele ei!

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

De ce s-au despartit? Si cum? Cred ca aici trebuie cautata cauza pentru care ea nu se simte in largul ei. Daca el a lasat-o atunci, poate fi din cauza neincrederii, ea, in mintea ei se gindeste ca, cum a lasat-o, o mai poate lasa, si de aceea nu poate fi deschisa pe deplin. Daca ea l-a lasat, care e motivul? Tocmai acel motiv este cel ce o face sa nu fie in largul ei. Cind apare o despartire intr-un cuplu, atunci vorbesti de lucruri serioase. Lucruri care amprenteaza relatia, care, chiar daca la un moment dat se reface, ramin totusi urmari.
Nu timiditatea este problema. Oricit de timid ai fi, dupa un timp, timiditatea se duce fata de cel iubit, ori, ei au fost impreuna 3 luni deja.
Si cum de e prietena ta? Nu inteleg cum de, fiind prietena ta, tu vorbesti atit de lejer despre relatia ei cu fostul prieten.

2 răspunsuri:
| poesia a răspuns:

Da, vorbesc pentru ca suntem prietene din clasa a 3 a.Si am ramas pana acum, sper ca si in continuare.
O perioada am locuit impreuna, si da-ti seama ca stiu tot ce e e legat de ea, si ma afecteaza ca si cum as fi eu in locul ei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai ce-i cu anonim asta ca n-are continut raspunsul.