| ely1991 a întrebat:

Credeti ca e posibila o relatie intre doi parteneri cu 13 ani diferenta intre ei?

E vorba de mine si prietenul meu el are 32 si eu 19. Suntem impreuna de 11 luni dar parintii mei se impotrivesc asa ca avem o relatiepe ascuns oare e bine ce fac? Sa las familia pentru el?

Răspuns Câştigător
| liliana83 a răspuns:

Care e problema? eu sunt mai mica, cu 9 ani decat iubi meu. mama si cu tata ar trebui sa fie fericiti pentru ca tu esti fericita impreuna cu el. nu zic sa-ti lasi familia dar incearca sa le spui ca ii intelegi dar si ei trebuie sa te inteleaga ca esti indragostita si ca nu mai esti minora. cu siguranta iubitul tau te iubeste. incearca sa imparti si vaca si caprahappy scuze pentru glumita. succes. happy

11 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, daca ai o relatie serioasa cu el, daca sti k te iubeste si te respecta, daca esti sigura de ceea ce simti pentru el, atunci risca pentru el, ca varsta nu conteazahappy

| elena a răspuns:

... iar tu cand o sa fii in floarea varstei si vei dori, sa mergi la distractie el va dori sa ramana acasa...nu lua exemplul Monicai Columbeanu, nu crede in fericirea ei, nu vezi ca Iri ca s-o aiba permanent sub observatie o filmeaza/urmareste tot timpul?
Mai faci si un copil care va merge la scoala si lumea va zice ca "tataie" il duce pe copil de mana.
De ce vrei sa ajungi la un moment dat, sa regreti ca nu ti-ai ascultat parintii, sa regreti de fapt alegerea facuta, cand el va face o criza de gelozie, din te miri ce?
Nu sunt rea, sunt realista...stiu, fara dragoste nu poti trai, nici eu nu pot, dar nu aleg orice, te rog sa ma crezi.
Am increderea in alegerea facuta de tine, ori da ori ba... dar gandeste-te bine mai, boboc de trandafir rosu cu bob de roua pe petale, sa nu inlocuiesti acel bob de roua cu lacrimi amare.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Sunt de acord cu elena. E posibilă, dar s-ar putea la un moment dat să vă doriţi lucruri diferite şi se va rupe legătura.

| Linda a răspuns:

Depinde parerea mea de alte preferinte care le aveti. Daca de ex tie iti plac drumetiile in munti, lui de asemnea, ok. Daca ambilor va place sa stati acasa din nou e ok. Nu stiu, intre mine si sotul meu e un an, si avem un sentiment extaordinar cand alergam amandoi prin ploaie sa ajungem repede undeva.

| rebelutza4u a răspuns:

Daca il iubesti cu adevarat si te iubeste si el...nu conteaza varsta cand iubesti

| Sabwy a răspuns:

Eu zic ca nu conteaza varsta cand iubesti si esti iubita,...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am experimentat asa ceva, la terminarea liceului.Tot diferenta de 13 ani era. A fost frumos... El era artist, eu inca adolescenta naiva. S-a terminat pentru ca intr-adevar aveam o multime de preocupari diferite datorate varstei. Se uita nostalgic la mine care inca mai gaseam interesant sa ies cu colegii imaturi si aiuriti.Aiureala lui era deja altceva. S-a terminat poate pentru ca am realizat amandoi (la timp) ca in timp diferentele vor fi resimtite tot mai acut. Dar a fost frumos... Poate la tine e altfel, poate aveti intelepciunea necesara sa depasiti ce e de depasit.Doar voi doi aveti raspunsul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Urata situatia... dar daca il iubesti si te iubeste cu adevarat continuati...totusi parintii au si ei ceva de spus... 13 ani e ceva dar nu chiar asa de mult... oricum ramane la alegerea ta ce vei face...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te lasa dusa de val in primul rand el este matur este tecut prin viata si are experienta de a prosti una ca tine.Asculta'ti parintii sunt sigura ca ai sa-ti gasesti unul pe masura ta.Il iubesti? esti sigura de asta? eu zic sa te mai gandesti si sa te gandesti bine si la viitorul tau, pentru. ca cand ti'o fi lumea mai draga te lasa acu e la moda.Eu iti urez bafta si gandeste'te bine...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum poate e bine pentru tine, e ok fericita dar k timpul va fi k-am naspa de ex, cand va avea el 50, tu vei avea 39 atunci vei simtii cel mai bine diferenta in special la pat, el ceva devenii un mos stresant si gelos, eu vad la sotu meu k sunt 8 ani dif si sincer k -am dukk dorul si a devenit si gelos, nu stiu cf columbenii sau poate monii are cv in poseta, nu te lua dupa vb aia daca iubesti asta e tot ce conteaza falssss, iubirea e trecatoare la un moment dat apare obisnuinta si daca mai ducii si dorul, e naspa rauu, ma gandeam sa caut cv dar mi teama ca am 2 fete si nu as vrea sa risccc asta ee, tu gandeste bine si gandeste k creierul, si ia in calcul tot ce e mai bine pentru tine, gandeste-te la fericirea ta si apoi la el k dehh esti solo nu ai familie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce conteaza varsta? Daca il iubeste cu adeavarat si o iubeste cu adeavarat.Parintii tai trebuie sa inteleaga ca nu conteaza vrasta atata timp cat exista dragoste intre voi doi.Si ce conteaza daca parintele e frumos sau urat, tanar sau batran conteaza ce are in suflet si daca veti avea un copil si iubitul tau il va duce la scoal copii vor incepe sa il cunoasca si vor observa ca re un suflet minunatwinking
Iti urez mult succes pentru a te gandi la ce vei face!:*