| selfish lover. a întrebat:

Parintii mei vor sa il cunoasca pe prietenul meu, insa el nu vrea. Oare de ce? Ce motive ar avea? Suntem de 3 luni impreuna, credeti ca e prea devreme? happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce varsta ai. Daca esti adolescenta mi se pare normal, ca un parinte sa aiba grija cu cine umbla odrasla lui. Daca nu vrea, inseamna ca nu e nimic serios si l-ar prinde cu minciuna, un parinte isi da seama cand cineva nu doreste binele copilului sau. Nu pot sa-ti spun decat sa-ti asculti parintii si sa nu critici nicio decizie de-a lor. Mai tarziu vor fi moment cand o sa-ti doresti sa ai cui sa prezinti iubitul.

9 răspunsuri:
| valy a răspuns:

Daaaaaaaaa.normal...ca e prea devreme.adica nu este nimic rau ca parintii tai sa stie cu cine umbli.probabil prietenul tau nu vrea relatie serioasa cu tine...sau poate se gandeste ca sunteti prea mici ca sa devina o relatie serioasa.si inca ceva trebuia sa specifici cati ani avetiwinking

| nicol20 a răspuns:

Poate nu vrea ceva serios de la tine ori este speriat nu stiu ce motive o fi avand intreaba-l pe el.Bafta

| VodkaCoca a răspuns:

Pai in primul rand depinde si varsta care o aveti daca sunteti mai micuti ma refer 15-16-17 ani poate fi mai timid, si prietenul meu imi zicea sa merg sa'i cunosc pe ai lui si am fost, si dupa aia am zis na acum sa'i cunoasca si el pe ai mei si nu vroea dar pana la urma a acceptat, cand a dat ochi cu ai mei s-a facut ca rosia la fata laughing desi cand e cu mine nu pare deloc rusinos, si mi-a zis dupa aia ca el de asta nu vroea sa'mi cun parinti e timid el in chestiile astea si mentionez ca are 22 de ani e trecut prin viata are fel si fel de experiente dar cand e vb de parinti la o fata gata laughing, oricum cel mai bine ar fi sa il intrebi pe el ca nu putem noi sti adevarul fiecare om are motivatiile lui. tongue, totusi daca daca sunteti maturi e ok sa'l cun si dupa 3 luni, dar daca ai 17 ani nu te grabi, eu cand aveam 17 ani si am stat cu fostul 2 ani si 6 luni dupa un an si ceva l'au cunoscut ai mei, dupa aia venea dormea la mine s'au mergeam eu la el si tot asa laughing. Comunicarea e foarte importanta intr'o relwinking

| Andreia1 a răspuns:

Pai nu stiu poate este timid si cine stie ce intrebari i mai pune tatal tau de exemplu laughing. 3 luni nu este mult intai sa va cunoasteti mai bine si sa simti ca relatia va merge in continuare apoi ca parintii tai sa il cunoascabig grin.

Răspuns utilizator avertizat
| Kitty a răspuns:

Ascunde el ceva...

| cosm1n_9149 a răspuns:

Pai ar trebuie sa il intrebi pe el ce motive are si apoi sa le discutam noi. am sti cauza si poate si rezolvarea ei! Bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poathe isi bate doar joc de tine si de aceea poath nu frea sa il vada parintii thaiwinking

| bebelusha22 a răspuns:

Cred ca e doar speriat...