| madalin0707 a întrebat:

Salut am si eu problema cu iubita mea, Am 19 ani si ea are 17, ne-am cunoscut acum 6 luni si am trecut prin mult ca sa putem fi impreuna, familia ei nu era de acord ca ea sa-si faca prieten de la varsta asta. Pana la urma ai ei i-a spus ca ori termina cu mine de tot ori vine la mine acas definitiv. Ea ma ales pe mine si ne-am mutat impreuna cu parintii mei. Ea inainte sa ma cunoasca pe mine a avut o relatie cu un baiat timp de 10 luni. Aseara vazut pe facebooku ei unde cauti persoane ca a cautat o persoana cu nume de fata. Acea fata era prietena fostului ei care avea o multime de poze cu el. Cand am vazut ca a cautat-o m-am enervat foarte foarte tare. Am intrebato de ce la cautat pe ala si mi-a spus ca a vrut doar sa vada daca s-a casatorit cu persoana acea. I-am dat cateva palme zdravene si a inceput sa planga si sa-mi zica ca ma iubeste mult si ca n-are treaba cu el si so iert ca s-a uitat pe profil ca nu si-a dat seama de ce face. Eu acum nu stiu ce sa fac ce sa mai cred, Credeti ca inca il mai iubeste pe acel baiat ca se mai gandeste la el? Oare ma iubeste? Daca nu ma iubeste si inca se mai gandeste la ala de ce a mai acceptat sa se mute la mine?
va rog eu din suflet sa ma ajutati, orice sfat raspuns e bine primit.

3 răspunsuri:
| HazelEyes77 a răspuns:

Dragul meu eu zic ca ai exagerat cu iesirea aia necontrolata. Nu trebuia sa dai in ea in nici un caz...nu se face chiar daca sa zicem ca prin absurd te insela. Parerea mea e ca fata chiar te iubeste de s-a mutat cu tine si nu ti a dat motive sa te indoiesti de ea. Sa uitat la profilul fetei respective din curiozitate nu din regretul ca s-a despartit de fostul. Nu e frumos sa te porti asa cu ea. Pana la urma daca se uita la cineva sau vorbeste cu el nu inseamna ca te inseala cu el. Trebuie sa aiba si ea un pic de libertate ca doar nu e femeia musulmana. Ai incredere in ea si n o sufoca cu gelozia si paranoia. Numai bine

| Jonas94 a răspuns:

Deci hai să te luminez.
Fata asta, a renunțat la familia ei, pentru tine, iar tu o iei la palme că s-a uitat la pozele iubitei actuale a fostului ei.
Sincer să-ți spun, puteai să discuți, fără să o iei la palme, bătaia arată despre tine, că ești slab și un pic cretin.
Crezi că dacă s-a mutat cu tine, ai dreptul să o bați?
Și nu, nu-l mai iubește pe ăla, că dacă îl iubea, era cu el, nu cu tine.

| Cris988 a răspuns:

Dacă veți rămâne împreună, va avea viață grea cu tine. Sper să deschidă ochii bine şi să ni fie în situația atâtor femeie care stau ani de zile cu parteneri violenți, geloşi, sperând mereu că se vor schimba. Ai mai multă încredere în tine, că şi de aici pleacă gelozia. Învață să te controlezi! Crezi că nu vor mai fi neînțelegeri, supărări, de fiecare dată o vei lua la palme sau mai rău?