| Unsmilecucireasadeasupra a întrebat:

Credeti ca este gresit ca tipul de care iti place sa stie ce simti pentru el, chiar daca el nu simte la fel?

14 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Buna.
Nu este gresit dar sentimentele nu pot fi impartasite!
Oare se merita?
Pa, pa.

| Crisu a răspuns:

Nu, nu este gresit. Intr-adevar... multi s-ar putea sa-si bata joc, dar poate nimeresti vreunu care se comporta frumos cu tine si asta pentru ca stie ca iti place de el si nu vrea sa te faca sa suferi.

| Puf a răspuns:

Poate pe de o parte nu e bine, depinde ce fel de persoana e tipul de care iti place. Ar putea sa profite de faptul ca tie iti place de el si sa faca multe lucruri crezand ca u il vei ierta sau ca pur si simplu nu te vei supara. Poate ca in timp te va lua peste picior stiind ca tu il placi. Daca tipul de care iti place nu e genul acesta de persoana s-ar putea simti constrans si sa se indeparteze de tine. Stiu ca e aiurea, ca asa se nasc iubiri secrete si suferinte, insa e foarte aiurea si dureros sa iti placa de cineva care te vede doar o simpla amica. Cel mai bine ar fi sa incerci sa-l cuceresti, fara ca el sa stie ca iti place de el. Apropiete mai tare de el, vorbeste mai mult cu el, insa nu`i da de inteles ca il placi. Cand crezi ca te place si el pe tine, spune-i adevarul, insa nu mai repede decat asta pentru ca s-ar putea sa se indeparteze de tine si cu asta nu vei mai rezolva nimic.

| stef87 a răspuns:

Nu e nimic gresit. Sentimentele nu le poti controla asa usor, ca pe niste idei oarecare... nu te poti condamna pentru sentimentele pe care le ai. Faptul ca el si-a dat seama de ceea ce simti, iarasi nu e nimic grav (cu exceptia cazului in care e un nesimtit si isi bate joc de sentimentele tale), ba chiar poate fi un pas catre o relatie...cine stie, poate i se deschid si lui ochii pentru tine (asta daca nu cumva ascunde anumite sentimente fata de tine si asteapta momentul prielnic pentru a le marturisi).
Daca nu ar simti ceva pentru tine, ar trebui sa te cam evite. Indiferent ce e intre voi, odata ce el stie ce simti, ar trebui sa dea cartile pe fata, pentru a nu se risca deziluzii si mai mari.
Daca nu iese nimic intre tine si el, nu e cap de tara, vei gasi pe altcineva!

| SeNyS a răspuns:

Nu stiu,din cee

| SeNyS a răspuns:

Nu stiu, din cee

| SeNyS a răspuns:

Mie nu mi-a mers prea bine, a aflat de la o prietena ca il plac...si nu a luat nimic in serios, am fost pentru el. o simpla stare! Parerea mea e ca mai bine, daca stii ca nu simte nmc pentru tine si ca nici nu va simti.mai bine o lasi balta, si indreapta. ti atentia catre altcineva pentru ca iti pierzi timpul.

te pup

| βέiiiβiii_5950 a răspuns:

Nu e ceva gresit dupa parerea meahappy

si tipul de care imi place stie.si nu e reciproc [din cate stiu]

happy

| iza03zu a răspuns:

Nu e nimic gresit... da s-ar putea sa te ignore si sa nu te mai bage in seama...sau poate sa isi bata joc de tine si de sentimentele tale. da mai bine afla si u mai multe despre el si daca crezi ca poate o sa inceapa si el sa te placa.

| MoRtY a răspuns:

Mai, pai mai intai trebuie sa fi putin atenta la comportamentul sau, adica daca te ignora nu poti sa ii spui,, bai eu te plac."..fi atenta daca te ajuta, dca se da pe langa tine...atunci poti sa ii spui, zic eu. Oricum eu zic ca tu il cunosti destul de bine daca il placi, si sti cum este el. Unii baieti isi ascund sentimentel.intreabal cand sunteti doar voi 2 singuri. aceasta este parerea meabig hug bye

| Octav_5563 a răspuns:

Si daca ar stii? Ce s-ar intampla? Ai schimba cu ceva lucrurile? Daca el nu simte apropiere... Poti sa-i scrii si cu litere mari pe nisip ca-l placi, tot nu se va intampla nimic (decat daca el are chef sa se "distreze" putin) Cand doi oameni se plac reciproc, se leaga ceva intre ei in mod natural!

| Alecssa98 a răspuns:

Nu este gresit, daca el nu te place nu inseamna ca nu trebuie sa stie ca tu il placi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca e nimic gresit. Si eu i-am zis baiatului pe care il plac ca am sentimente pentru el. Din pacate el mi-a zis ca nu vrea sa isi bata joc de mine si am ramas doar amici. Dupa un an a venit el la mine... Si de atunci suntem mai mult decat amici, chiar daca a trecut atata vremebig grin... Vorba aia: speranta moare ultima. Bafta!:*

| DianaPrepelita a răspuns:

Eu as zice ca nu, deoarece daca nu te place s-ar putea sa-ti foloseasca,, slabiciunea,, pentru el in diferite scopuri