| Heys a întrebat:

Credeti ca este un pacat sa te masturbezi?

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| VacutzaRoscata a răspuns:

Biblia numeste masturbarea un pacat, dar toti o fac si este ceva normal

| andu_9113 a răspuns:

Nu crd

| vladea23 a răspuns:

Depinde din ce punct de vedere vezi problema. Din punct de vedere religios...depinde ce religie ai.
Daca nu esti religios, nu e nimic in neregula, nu exista barbat de la 14 ani in sus sa nu o fi facut cel putin o data, chiar si preotii. Fetelor le este mai greu...

| usernamebpla a răspuns:

DAAA! straight face nu`i adevarat ca orbesti, dar ii pacat! straight face

| fr4t3ll0 a răspuns:

Din punct de vedere religios, cica DA. Din punct de vedere medical, masturbarea este chiar recomandata, deoarece imbunatateste viata sexuala.

| Alinutza82 a răspuns:

Nu, nu este pacat.