| BaiatulAnonim1234 a întrebat:

Este pacat sa te Masturbezi?

Răspuns Câştigător
| Ana_4223 a răspuns:

Este intr-adevar un pacat, dar in zilele noastre a devenit un pacat obisnuit, intalnit in mare parte si la fete si la baieti

8 răspunsuri:
| Ovydiw a răspuns:

Este mai pacat sa fii prost...

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

DA, din punct de vedere religios, ESTE păcat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, este păcat. Opreşte-te până nu e prea târziu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este mare pacat. si mai ales sa te uiti la filme porno. Iisus hristos ne invata in evanghelie ca daca ochiul nostru ne sminteste pe noi sau mana noastra, sa o taiem si ochiul sa il scoatem de la noi ca sa nu fie aruncat in gheena tot trupul(sufletul). si poti sa ramai orb, sa paralizezi si multe alte lucruri urate ti se pot intampla. incearc sa iti consumi energia altfel, fa sport, ocupati timpul cu altceva. du-te si te spovevedte si nu mai fa.

| ۰A۰n۰i۰m۰e۰ a răspuns:

DA, este un pacat sa iti irosesti " smanta " cel putin asa zic invataturile ale vechi.

| Swal a răspuns:

Din punct de vedere fizic, nu este nici o problema atat timp cat nu este facuta de 2876523586 pe zi, iar din punct de vedere religios, care dupa mine este o prostie stai linistit. oricum nu exista nimic nici un dumenzeu religia este doar o alta forma de manipulare, nu iti irosesti samanta ba din contra chiar imbunatatesti calitatea sa, toata chestia este sa nu abuzezi, exagerezi bafta

| CristianAnonymous a răspuns:

Nu este un pacat deloc.Nu il/o mai prostitii pe fata/baiat stai linistit frate ca nu e pacat tu iti dezvoltii doar organismul sexual, asa ii si la fete deci bafta tongue

| symbolwoman a răspuns:

Nu este pacat. Este chiar un lucru benefic atata timp cat nu se exagereaza cu masturbarea. Dar, imi traduce si mie cineva cuvantul pacat? Nu va mai lasati manipulati. Toate raspunsurile corecte le gasiti in voi ci nu in alta parte.