| mihaelacm a întrebat:

Credeti ca,este un pacat, sa ai orgasm fara sa ai contact sexual? si fara sa te masturbezi?

17 răspunsuri:
| costis a răspuns:

Se pare ca vointa ta nu e implicata.

Răspuns utilizator avertizat
| Narcis2007 a răspuns:

Nu cred ca e posibil asa ceva...

| LikeARollingStone a răspuns:

Norocos acela... laughing)

| OnuOnulică a răspuns:

Nu! happy nu văd de ce ar fi păcat.

| Holiday a răspuns:

Ce e ala pacat?! happy

| sublime89 a răspuns:

De ce ar fi orgasmul un pacat, chiar daca e cu sau fara contact sexual sau masturbare? Ne-ar mai fi "inzestrat" d-zeu cu orgasm daca acesta era un lucru rau? E chiar ingrijorator cand vezi cate intrebari despre aceste "pacate" sunt pe aici pe TPU. Si ceva crestin de pe aici zicea ca religia nu-i prea afecteaza pe romani. Nu, nu...

| Alcyon a răspuns:

Daca ai orgasm in somn de ex, nu pacatuiesti, pentru ca e ceva ce se intampla involuntar.

| Blamely a răspuns:

Nu e păcat, asta a pornit de la credințele vechi care credeau că spermatozoizii conțin viață, iar în acest caz tu îi omori.

| Gogu06 a răspuns:

Titu maiorescu versetu 4 alineatul 2.
Orgasmul la femei fara contact sexual sau masturbare nu va fi considerat pacat.

| MVRARIVM a răspuns (pentru Gogu06):

Ghiocelule, ai grija ce scrii pe aici ca daca incep ortodoaxele noastre sa te ia in serios ne-am lins pe bot de sex cu ele. Adica vor incepe sa caute procedura pentru a avea orgasm de acest fel si nu o sa ne ramana decat sa ne apucam sa satisfacem budiste, islamiste, hinduiste, sataniste, etc. N-ar fi o problema, doar ca genurile astea sunt putine pe teritoriul Romaniei, si bani de facut turism sexual nu au multi.

| AdrianDihoricescu a răspuns:

Nu mă interesează de-i păcat sau nu, zi-mi cum se face!

| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Pacatul apare cand te auto-condamni pentru o fapta. Cand crezi ca e pacat o fapta pe care nici nu au comis-o, inseamna ca avem probleme grave, si trebuie ajutor de specialitate. No offence!

| Hutzy95 a răspuns:

Dacă e sa ne luam după fanaticii religioși cu creiere spălate și orgasmul e păcat chiar dacă faci sex în cadrul căsătoriei. Dupa gândirea lor fanatica sexul e păcat doar pentru simplu fapt ca e plăcut, și nu din alt motiv...

| alexz25 a răspuns:

Adica cum altfel, in afara de contactul sexual si fara masturbare cum maipoti avea orgasm PS(daca vrei contact sexual as fi eu disponibil, nu glumesc) happy

| M25M a răspuns (pentru alexz25):

Este o anumita conditie medicala, imi scapa numele acum, care poate provoca orgasmul fara nici un fel de contact, deci e posibil.
Ca raspuns la intrebare, nu nu este pacat.

| booNsh a răspuns:

Ai avut un vis placut?!

De ce ar fi pacat, este anormal, lezeaza pe cineva? Indiferent, cu contact sexual sau fara, nu cred ca poti pacatui. Lumea este superstitioasa, crede in pacat, doar crede, nu stie, nimeni! Te ingrijorezi si iti creezi mustrari de constiinta degeaba.