| stefanik04 a întrebat:

Credeti ca exista baiatul/fata visurilor voastre acolo undeva? Credeti ca exista dragoste adevarata? Oare mai exista barbati/baieti ce nu vor doar sex, ci o relatie serioasa? Credeti ca se poate gasi "persoana visurilor tale" in ziua de azi, si mai ales atunci cand esti tanar(la liceu, sau chiar in ultimul an din generala)?
Sunt curioasa de raspunsuri

Răspuns Câştigător
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Există/Trebuie doar să crezi/Să speri/Pentru fiecare există un suflet pereche/Care să corespundă sufletului celuilalt/Poţi visa cu ochii deschişi/Sau poţi avea ce îţi doreşti/Depinde de principiile pe care le ai/De propriile tale aşteptări/De nivelul de sensibilitate pe care îl deţii/Dar cu siguranţă există suflete pereche/Încă mai există băieţi cu sufletul deschis care sunt demni de admirat/Şi care nu schimbă cursul vieţii de dragul unei aventuri/Trebuie să ne gândim că şi băieţii suferă de dragul unei fete/Şi ei investesc sentiment, dar au parte de fete profitoare/Sunt foarte multe cazuri/Dar atât fetele, cât şi băieţii nu necesită a fi subestimaţi/deoarece ne aflăm cu toţii în labirintul unor tristeţi fără zâmbete/Dar ne completăm sufletele reciproc/Trebuie să priveşti lucrurile cu optimism şi vei putea vedea cum efectele vor creşte considerabil...

14 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Acest mit, baiatul visurilor mele nu exista, cel putin asa se presupune. Nu mi-am facut aceasta creatie, baiatul visurilor, am considerat ca nu are rost. Dar poate ca am cunoscut deja acea persoana, eu consider ca baiatul visurilor mele ar trebui sa fie baiatul la care tin cel mai mult sau respectiv jumatatea. Da, undeva acolo mai exista barbati care vor o relatie seriosa, baieti nu prea, dar cand se vor maturiza poate nu se vor mai gandi doar la asta. Eu sincer, sunt in ultimul an din generala si nu pot spune ca mi-am gasit persoana visurilor mele, insa tin foarte mult la un baiat, e un sentiment pe care nu l-am mai simtit pentru nici un baiat. Nu pot spune ca el e baiatul visurilor mele pentru ca as minti, nu am visat si nu mi-am imaginat niciodata un baiat perfect pentru mine. Si oricum, cu timpul ma voi schimba si de asemenea se vor schimba si gusturile mele in materie de baieti si poate mai tarziu nu voi mai crede acelasi lucru.

| Vizitiul a răspuns:

Persoana visurilor mele? Da, se gaseste...in visurile mele. Nu stiu daca-i tocmai recomandat si relevant un sablon in ceea ce priveste un viitor suflet pereche. De multe ori te indragostesti de o persoana chiar daca nu poseda aptitudinile dorite de tine. In concluzie, nu stiu cata valoare au principiile dupa care te ghidezi atunci cand vine vorba de sufletul pereche. Adevaratele principii se nasc atunci cand vietuiesti langa sufletul tau pereche si te poti declara implinit. Cunosc multe persoane care doreau ceva si au ajuns sa fie fericite gratie unor lucruri total diferite. Cand esti tanar, atunci visezi cel mai mult, si cred ca asta e o problema.
Am de gand sa postez o propozitie neinteligibila: "Persoana din vis apare atunci cand incetam a mai visa!"
Principiile care stau la baza visurilor (idealurilor, in ceea ce priveste sufletul pereche), ne fac sa dam la o parte fetele care nu se incadreaza in acele principii, si e posibil ca aceste fete sa ne fie pe plac. De asta spun, nu judeca inainte de a incerca, ma refer strict la acest caz. Sexul si dragostea merg mana-n mana. Dragostea este cea care formeaza legaturi puternice, iar sexul este inerenta ei.

| inna a răspuns:

Eu cred ca pentru fiecare persoana exista o jumatate, undeva in lume. Unii o gasesc, altii nu.

Da, cred ca mai exista si barbati care nu vor doar sex, depinde de educatia lor si bineinteles si de fata, cum se comporta, ce impresie le lasa.

Persoana "viselor tale" o poti gasi oriunde, cand te plimbi pe strada, intr-o cafenea, pe facebook, in autobuz etc.Depinde de tine sa comunici cat mai mult cu oamenii din jurul tau, nu se stie niciodata pe cine poti intalnii.

| lolli_4147 a răspuns:

Nu, nu cred in existenta persoanei visurilor noastre. Exista persoane care ne plac, baieti si fete draguti/dragute, cu care avem lucruri in comun, care ne atrag. Exista persoane pe care ajungem sa le iubim, fara sa fie, insa, persoana ideala, sufletul pereche. Da, exista baieti care nu vor doar sex. Pana si baietasii astia de cartier, care sustin sus si tare ca nu vor face niciodata compromisuri pentru. persoana iubita, ajung sa le faca. Trebuie doar sa stii cum sa pui problema. Insa, a nu vrea numai sex de la o persoana, nu echivaleaza cu a nu iti dori sa ai sex cu respectiva persoana. Sexul e, totusi, o nevoie. Eu zic sa incetezi sa cauti persoana ideala, caci iti vei pierde viata cautand, cauta insa, pe cineva care sa te placa, sa te inteleaga si sa te iubeasca.

| Tiberius a răspuns:

Nu, nu, toti vrem doar sex.

| Inoue a răspuns:

Bună! Da, eu cred in dragoste adevarata.Stiu ca undeva, acolo exista baiatul visurilor mele si că mai devreme sau mai tarziu il voi intalni.Fiecare intreg are doua jumatati!
Bye bye

| lavyBandB a răspuns:

Sincer si eu imi pierdusem speranta ca voi gasi un baiat care sa ma iubeasca fara a cere nimic altceva in schimb decat ca si eu sa. l iubesc, lucru ce s. a si intamplat:XEu am 16 el cu 3 ani mai mare si a aparut asa din senin chiar atunci cand aveam cea mai mare nevoie de cinevabig grinAcum chiar cred ca exista cu adevarat cineva pentru noi totiwinkingcheia e sa avem rabdare si cu ochii in 4big grinmult noroc

Răspuns utilizator avertizat
| madalinna a răspuns:

Baiatul visurilor? Dragoste adevarata? Baieti care vor relatii serioase?
Hm, chiar daca n-am gasit pana acum nimic din toate astea, nu inseamna ca nu existahappy
Da, sigur ca exista! Trebuie doar sa crezi!winking

| zapa1 a răspuns:

Nu cred ca exista baiatul perfect... dar caut sa fie cat mai apropae de perfectiune(depinde ce inseamna perfectiunea pentru mine). Dragoste adevarata sigur mai exista, este adevarat ca este intalnita mai rar, dar ea exista.Multi ne dormim relatii serioase, dar putin avem parte de ele. IUbirea nu tine cont de varsta.ITI poti intalni sufletul pereche si in generala dar si la maturitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. da, exista.
2. da, exista.
3.nu exista! [sau hai sa fie cateva exceptii, dar pana la urma si aia ajung ca restul]
4. da, poti. dar trebuie sa fi foarte copt/coapta la minte ca sa 'citesti' persoana visurilor tale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu una cred ca deja am dat de baiatul visurilor mele.
Stii cum cred eu ca sta faza asta cu baietii vor doar sex? Eu cred ca asta nu vine DOAR de la comportamentu lor, eu cred ca depinde si de fostii parteneri. Pe multi cred ca ii influenteaza mult trecutul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai exista si baieti care nu vor doar sex si vor ceva serios dar degeaba daca nu gasesc fete la fel de serioase. Speranta moare ultima.sad

| Ioana13_1759 a răspuns:

La toate am un singur raspuns... da exista tongue trebuie doar sa stii unde sa cauti si in cine sa ai incredere