| alexalx1234 a întrebat:

Credeti ca există persoane ce sunt predestinate sa fie singure toata viata?

38 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Da, cei care nu are parte de dragoste o duc bine pe plan financiar. Cum pul calului o poti duce bine cu cineva la cate tentatii de adulter apar in calea omului?

| RAY a răspuns:

Desigur ca da, in primul rand nici macar matematic nu ar fi posibil sa existe o pereche pentru fiecare pentru ca nu suntem 50% f vs 50% b,sunt tari unde marja e mare,deci ce se intampla acolo cu asa zis predestinare? dar asta nu inseamna sa te remenzei, esti gras incearca sa slabesti, bagi culturism, nu e usor, clar nu e, totul e o lupta viata este o lupta, resmenarea inseamna pierdere mereu niciodata victorie

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru RAY):

De ce să nu te resemnezi?

| RAY a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Pentru ca ai o viata omule, asta e ultima care o vei trai si daca nu faci nimic ești ca si mort, tu ca comportament nu stai rau, sa stii, mai sunt uni care se plang de femei dar au un caracter infect, e viata ta, alegerea ta

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru RAY):

Chiar crezi că nu fac nimic? Fac tot ce pot în limita posibilităților pe care le am și în limita circumstanțelor în care încerc toate astea.

| RAY a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Te cred, te inteleg, pentru ca si eu sunt in locul tau, mam cam resmentat asta daca am cauta vreodata o iubita, eu simteam dorinta sexuala iar multi imi spuneau ca trebuie sa imi fac iubita, sa ma insor pentru a avea accses la sex

| Georgexyz99 a răspuns (pentru RAY):

Si daca alta solutie in afara de resemnare nu exista, ce e de facut in acest caz?

| RAY a răspuns (pentru Georgexyz99):

Nu stiu, fiecare sa iti aleaga drumul lui in viata

| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred.

| corbulalbrosu a răspuns:

In mod sigur NU ai auzit si nici NU ai citit relatari despre omul si viata de pustnic al calugarului Daniil Sihastrul.
https://ro.wikipedia.org/wiki/Daniil_Sihastrul
Lectura placuta, big grin

| Freya1 a răspuns:

Nu cred.
Eu cred ca daca esti respins constant, esti parasit sau nu iti găsești nici cum jumătatea este in mare parte vina ta.A comportamentului tau, a obiceiurilor tale si a gândiri tale.

| Georgexyz99 a răspuns (pentru Freya1):

Fii tu optimista desteapto atunci cand ti se refuza orice sansa atunci cand te bagi cu cineva in seama si ti se raspunde in exclusivitate cu repulsie si mai esti si luata in batjocura atunci cand ceri ajutor. Fiindca voi ca gen sunteti mult mai narcisiste si perfide, si va supraapreciati cand sunteti intr-o relatie si mai si incercati sa calcati pe bataturi un om caruia nu i-ati da nicio sansa ca nu care cumva sa fie la fel ca acei nenorociti cu care ati interactionat. E jale cu asa mentalitate de Romanica. Ce usor e sa arunci vina pe altcineva...
Si ca sa stii o chestie: nu am nimic cu tine personal. Dar voi fetele sunteti foarte arogante, ignorante si naive. Nu stiu ce e in neregula cu voi. Intr-adevar ca sunteti frumoase, dar mai mereu sunteti enervante; parca toate va comportati la fel, fiindca va copiati una pe alta, si va uitati la telenovele. De acolo invatati cum sa fiti arogante, proaste si ingamfate. Si cu comportament de pitzi. Si nu mai zic ca majoritatea prea sunteti cu nasu' pe sus. Nu am treaba cu voi, dar asa este. Va copiati una pe alta. Si aici nu ma refer la toate. Va comportati precum copilele alea de 4 ani. Dar nu generalizez, ca sunt si fete cu capul pe umeri. Dar alea sunt de la extrem de greu spre imposibil de gasit.
Ai sa ma faci prost, dar sa stii ca eu mai intotdeauna spun adevarul si asta supara pe multi. Toate vreti sa descurajati barbatii sa fie la picioarele voastre, ca vezi Doamne, voi sunteti femei, sunteti doamne elevate, cu tupeu si orgolii cat 100 chiar, nu cat 10 (cum zicea fostul utilizator Distrus83, pe care in cele mai multe cazuri il respect). Sa nu crezi ca sunt vreun misogin, dar spun asta pentru ca eu ce spun intotdeauna este adevarat. Si nu poti sa ma contrazici, pentru ca am dreptate. Sunteti o povara pentru barbati. Din cauza voastra se omoara frații intre ei. Din cauza voastra sunt razboaie peste tot in lume. Din cauza femeilor se intampla cate si mai cate, de se spanzura barbatii, din cauza femeilor, barbatii devin orgoliosi si mandri de ei. De ii vezi ca isi iau masini de zeci de mii de Euro, sa para si ei mai importanti, mai interesanti. Din cauza voastra lumea s-a inrait foarte rau, ca na, se zice ca fetelor le plac baietii rai. Decat sa dezamagiti barbatii nu mai bine vorbiti frumos? Sunteti toate cu nasu' pe sus, si pe langa faptul asta mai aveti si pretentii si standarde prea mari. Ca vreti barbati bine facuti, cu incredere, inalți, cu muschi, bani si masina. De asta saracii barbati baga toate prostiile in ei si apeleaza la diferite tehnici de agatat si diferite replici, ca voi oricat ar incerca omul sa va multumeasca, niciodata nu reuseste. Intotdeauna nu va convine nimic. Daca nimeriti un barbat bun, spuneți: "Vai fata, da' e prea pampalau, e prea bun cu mine" si va mai si bateti joc de el. Cand nimeriti unul din ala rau, "Vai fata, dar m-a batut, e prea rau". Niciodata nu stiti ce vreti de la viata. Daca e bun il luati de prost. Daca ii simtiti slabiciunile va suiti in capul lui. Daca e rau, vai Doamne, "e prea rau". Voi fetele astea imediat puneti eticheta pe un om fara sa analizati omul mai bine. Daca il vedeti ca plange si el ca tot omul. "Vai da esti sensibil, vai gata, nu mai esti barbat, esti o p1zd@. Dar va lasati inselate de aia care se prefac ca sunt si ei aroganti ca sa impresioneze. Aveti tendinta sa etichetati pe baietii astia aroganti "baieti increzatori", sau "masculi Alfa"? Sa iti spun ceva: barbatia nu se masoara in aroganta si in comportamente antisociale. Daca nu bea, e fetita (sau fraier), daca bea, e bețiv. Asta stiti sa faceti sa puneti eticheta pe om fara ca macar sa il cunoasteti. Un om se cunoaste cel mai bine dupa un an de zile. Nu dupa 1 zi sau o saptamana. Nici dupa un minut de conversatie pe Facebook. Uita-te mai bine la Exatlon Romania, sa vezi cate figuri de barbati Alfa au aia din emisiune. De crezi tu ca ei isi dau atatea aere de batbati adevarati? Pentru ca vor sa impresioneze femeile. De asta se bat cu pumnul in piept si se dau puternici cand de fapt saracii vor sa castige atentie ca voi sunteti prea pretentioase. De ce cand intalniti un baiat cuminte, sensibil, spuneti: "Nu putem fi mai mult decat prieteni" sau "Stii, imi esti ca un frate mai mare!" De ce faceti astfel de discriminari? Ai sa spui probabil ca sunt un tip frustrat. Si da, chiar sunt, pe motive intemeiate. Dar imi e mila de unii cum au ajuns sa se injoseasca in fata unei femei. Si cum vad la stiri ca un tata si-a batut proprii lui copii ca l-a parasit nevasta.Pentru o p1zd@ a ajuns lumea sa se bata intre ei, iar fratii sa se desparta. Cam ce parere ai de treaba asta? De ce stiti doar sa etichetati, ca e "bun", ca e "pampalau", ca e "nebun", ca e "rau", ca e "prost". Vreti sa fiti iubite si intelese, dar voi sa nu oferiti nimic la schimb. Ai sa imi spui ca ma plang de viata mea. Cu siguranta nu am o viata foarte buna. Dar imi e mila de unii, saracii, ca sunt singuri. Si se simt singuri. Ca femeile vor numai barbati din aia smecheri. Sunt atatia baieti buni care chiar sunt sufletisti si sunt singuri. Toti baietii astia buni pe care i-am vazut eu sunt solo... Pentru ca nu au avut si ei noroc de o femeie buna, ca toate fetele vor numai barbati Alfa cu patratele si cu BMW de ultima fita.

| Freya1 a răspuns (pentru Georgexyz99):

Aoleu da ce te aprinzi asa de parca ti-am furat butelia?
Eu zic ca inainte sa ne faci pe toate proaste si mai stiu eu cum ar trebui să te uiti la vocabularul si comportamentul tau ca in halul asta normal sa nu te ia nimeni.Iti mai dau un sfat, daca umbli doar după piti si fete de bani gata cand tu nu ai bani nici de taxi spre exemplu așteptate la reactii de genul si la priviri aruncate cu repulsie.Eu cred si sustin ca daca esti prost,neangrijit,leneș,needucat,nerespectuos,acloolic sau etc pentru ca sunt o grămadă de defecte pe care multi nu si le vad e normal sa fi respins. Daca te duci tot la alea cu nasul pe sus cu gândul că vei combina una ca sa te dai si tu mare ca ai pus mâna pe trofeu asumati ca iti da cu flit.
Eu spre exemplu am acasa un bărbat linistit, la locul lui, romantic, respectuos care ma iubeste si pe care il iubesc si nu e vriunu milionar in euro, e si el pe salar.Nu are masina de sute de mi de euro ci una normală pe care ne-am chinuit impreuna sa o cumpărăm, stam in chirie, nu bea, nu se drogheaza, nu e "smecher mafiot" si imi place asa cum e așa ca nu cred ca trebuie sa imi spui mie toate astea.Si el la rândul lui poate ca a avut probleme in a avea relații,dar sa corectat pe sine in anumite privinte cum am facut si eu de altfel si uite ca ne-am gasit si ne iubim.
Noi ca si femei nu facem nimic? Păi uite ca eu il iubesc,il respect il complimentez, il sfătuiesc, sunt langa el daca e fericit, daca e bolnav, ii fac mâncare si baie daca e cazu sau are vreo problema.Il astept mereu acasa, merg după el il delegații cand ma suna, posibil sa ne si căsători anul asta.Asa ca eu cred ca fac destule si o sa mai fac încă destule pentru el cum si el face si va face pentru mine.
În fine, macar ti-ai descărcat frustrările iar eu in noaptea asta daca o sa citesti o sa te fac sa te simti mai prost gandindute ca alti oameni pot fi fericiti fara steroizi, bani, fite pentru ca mai exista si oameni sinceri ce se iubesc cu adevarat si nu umbla după trofee si apoi se plâng că au fost refuzați.

| Georgexyz99 a răspuns (pentru Freya1):

Cata frustrare in postul asta... Eu cred ca tot ceea ce citesc e doar o gluma proasta, ori poate tu esti somnambula si mi-ai scris asta dintr-un episod de somn. Uite din acest unii stau pe bara din cauza voastra, ca voi ca proastele dati curs la toate scursurile de oameni, la toti nenorocitii, ca dupa aia sa veniti cu drame, ca vezi Doamne "m-a batut", "m-a violat", "m-a inselat" etc, ca viata e amara si alte minuni, si cum toti barbatii sunt niste porci, nesimtiti si magari. Auzi la ea ce isi inchipuie, "prost, neingrijit, lenes, needucat, nerespectuos, alcoolic" si alte atribute minunate de genul asta. Pai e clar ca ai interactionat si cu de-astia la viata ta. Si stii de ce? Pentru ca aia iti plac. Pe aia i-ai crescut desteapto. Acum vii si ii spui unui om caruia nu i-ai da nici macar o sansa la un inceput de relatie, ca nu care cumva sa fie si el la fel. Apoi il mai calci si pe bataturi cum ca nu-l plac femeile. Pai cum sa-l placa femeile bai femeia lui Dumnezeu, daca voi primul lucru la care sariti este acele atribute pe care le-ai enumerat mai sus? Si multe alte personalitati din astea toxice? Si cine e vinovat aici? Ala care nu ar primi nicio sansa de la voi si care asteapta prea mult ca nu vrea sa-si bata joc? Si dupa zici ca vai Doamne, sunteti tratate ca pe niste obiecte, cand de fapt singure singurele va obiectificati cand faceti alegerile prostesti in viata si alegeti cu ce bou sa va incurcati, aia care va schimba ca pe sosete de 20 de ori pe saptamana...Mama ce revelatie laughing. Nu mai zic ca ma apuca si mila cat de naiva esti, fetito, esti comic de naiva.
Si cine e vinovat? Ala care nu v-a gresit cu nimic si e deschis la minte, si care nu ar vrea sa-si bata joc de voi in acea relatie? Sau idioatele care aleg cu c*rul si dupa ce se ard de 10 20 100 de ori ii scot ochii tot aluia? Ironia faptelor din realitate e frustranta fetita. Faptele vorbesc, nu vorbele aruncate la intamplare, si nu abjectiile adunate din gunoi. Tu cel putin ai dovedit ce iti place, cui dai "accept" in viata ta si pe cine scuipi in ochi. E jale cu asa mentalitate. Eu as spune ca tu esti aia care ar trebui sa te schimbi desteapto, nu unul care nu mai are nici curaj sa mai intre in discutie cu tine ca te-ai ars tu de "n"spe' ori si acum il bagi in barca cu toti nenorocitii de care ti-au placut tie si carora le-ai dat accept. Acolo trebuie schimbarea, nu la un om sanatos la cap care are de suferit de pe urma idiotilor si evident si idioatelor ca tine. Sa se gandeasca omul ce are de oferit? Dar TU, tu ce ai de oferit, printeso?!

| Georgexyz99 a răspuns (pentru Georgexyz99):

Rectific: "Uite din acest motiv, unii stau pe bara din cauza voastra, ca voi ca proastele dati curs la toate scursurile de oameni, la toti nenorocitii, ca dupa aia sa veniti cu drame, ca vezi Doamne "m-a batut", "m-a violat", "m-a inselat" etc, ca viata e amara si alte minuni, si cum toti barbatii sunt niste porci, nesimtiti si magari."

Lipsea cuvantul "motiv"

As mai avea multe de spus dar e 2 noaptea si nu prea imi mai vin ideile

| Plato a răspuns (pentru Georgexyz99):

Sincer, amandoi aveti dreptate, insa tu faci o greseala uriasa: generalizezi.
Intr-adevar, exista panaramele alea ce se uita doar dupa badboy, dar nu toate sunt la fel, te asigur si eu.

Totodata, natalia a zis ceva ultra corect: "daca te uiti doar dupa piți, normal ca primesti repulsie".
Te plângi ca te-au refuzat multe, dar de cate ori ai incercat cu o fata de bun simt? Sincer, au fost si de alea, sau doar "bombe"?

Nu simpatizez deloc panaramele ce saliveaza dupa badboy, dar nici generalizarile tale nu-s corecte, in plus sunt sigur ca sunt nejustificate.

| Freya1 a răspuns (pentru Georgexyz99):

Nu doar iti amintești de "distrus", chiar el esti si mi-am dat seama după cum scrii si dupa crizele pe care le faci.
Omule, accepte si intelege ca mai sunt si relatii ok si femei normale.Eu nu vorbesc in somn, Iti spun viața si relația mea care este ok cu un om ok. Daca tu ai fost refuzat si respins de atâtea ori incat crezi ca toate femeile sunt lesbiene sau sado maso e problema ta, dar nu poti sa imi spui mie cum e viata mea daca eu stiu deja.
Am cunoscut fel si fel de oameni este adevarat, dar cand am avut varsta necesară mi-am dat seama ce tipar de om caut si ala e iubitul meu.Ti-am mai sus, nu e nici de cum cum descri tu e fix contrariu pentru ca am varsta si maturitatea necesară sa conștientizeze că vreau o familie si imi trebuie langa mine un om familist.Ca sa reușești in viata sau sa stii ce vrei trebuie sa experimenteze, sa cunosti tipuri si tipare de oameni ca sa iti dai seama ce ti se potriveste.Acele femei de care vorbesti tu sunt copile de 16 17 ani, sau femei pe interes ce vor să scoată cat mai multi bani de pe fraieri si atunci se complac in situatii de rahat.
Revinoti si vorbeste pe subiect nu mai deraia ca pare ca nu ti-ai luat pastilele.

| Georgexyz99 a răspuns (pentru Freya1):

"Nu doar iti amintești de "distrus", chiar el esti si mi-am dat seama după cum scrii si dupa crizele pe care le faci." - eu tind sa cred ca avea dreptate sa faca acele crize daca tot era refuzat non-stop, e si logic.
Cumva am atins o coarda sensibila sau ceva? Si stii care-i problema mea? Ca nu am vrut sa fiu un jeg de om care sa profite ca voi sunteti proaste, ignorante, naive, ingamfate si umflate de prea multa atentie. Si da, totusi e o viata singur la activ de la 18 in sus. Cum a mai zis altcineva pe un alt forum, "viata sentimentala se incepe la 14 ani, nu mai tarziu". Deci, da, si 20 de ani, cati am eu, e infinit de tarziu. Si de unde ai scos tu acel plus de experienta, din moment ce nu am cu cine intra in vorba, daca nu sunt interesant si "nu am cu ce"? Nu ti se pare putin paradoxal ce-mi spui tu mie aici?
Si sa stii un lucru, n-am sa-mi tai eu venele si n-am sa ma sinucid daca ai tu iubit, spre nefericirea ta. Eu, spre deosebire de voi, sunt pe calea cea buna si am mai mult de castigat fata de voi care sunteti pe drumul prostiei si pierzaniei. Eu zic mai bine nu mai agita atmosfera pe aici, ca toate sunteti o apa si un kkat la baza, nu mai fu73 capra in gura. Du-te si mai minte boschetarii de la colt de strada, ia-i pe ei cu solutiile astea minunate. Intreaba-i ce fac toata ziua, de ce nu muncesc, de ce nu au o locuinta. Vorbeste-le lor frumos si cu respect. Du-te si zi-le sa se simta bine, zi-le sa se distreze, zi-le sa zambeasca la interviu, poate-i angajeaza cineva. Si sa-si ia si niste haine scumpe sa fie prezentabili.
Mai bine da-ti doua palme si trezeste-te la realitate si da-ti seama de ce am intrat in vorba cu tine. Te simti lezata daca am comentat la primul tau raspuns de pe acest topic? Inseamna ca te aprinzi din ce nu trebuie, faci mai rau ca un Pepsi expirat.
Auzi la ea ce-si inchipuie: "Eu cred ca daca esti respins constant, esti parasit sau nu iti găsești nici cum jumătatea este in mare parte vina ta.A comportamentului tau, a obiceiurilor tale si a gândiri tale." - vorbim de standarde duble aici, si tragem concluzii aiurea. (unu-i bun dar altul e rau, regula de 3 simpla). Deci daca cineva de regula este refuzat non-stop si se plange ca nu este luat in seama de voi, gata, imediat sariti in capul lui si incercati sa-i dati mai multa frustrare de macinat ulterior la moara, decat sa-l ajutati sa treaca de friendzone, si e si normal. Individul este vinovat. Nu conteaza prin ce a trecut si ce potential are. Mai intai tragem concluziile (aiurea-n tramvai), fiindca am fost noi lezate, iar respectivul, duca-se in p1zd@ m@-si cu problemele lui. Ori la "friendzone", ori la ciudati.
Plus de asta, am comentat in p*l@ mea la o abjectie ordinara, venita dintr-o minte proasta, ignoranta si care nu stie ce scoate pe gura. E ca si cum ai spune ca unii oameni cred ca iti trebuie mancare pentru a trai fericit precum un copil din India sau Africa, aia de ii mananca mustele si gandacii, si mor la nici 10 ani de foame si in conditii infecte. Da, alea au fost si conditiile mele sociale si de dezvoltare, infecte. Sa dam un exemplu: daca nu invatam sa vorbesc de la 2-3 ani, acum nu stiam sa vorbesc; daca nu stiam sa scriu de la 4 ani, acum nu stiam sa scriu; daca nu am avut viata sociala intre 10 si 18 ani, acum nu stiu sa fiu sociabil, si mai mult, nu mi-am dezvoltat emisfera stanga a creierasului, cea care se ocupa de sistemul emotional; deci, iar tragem concluzii aiurea. Asa am avut parte, de un mediu infect. Fara nici o sansa, fara nici macar un ajutor. Nici in parinti nu mai pot avea incredere. Si mai vine si cate-o gura proasta de pe aici de pe TPU (in afara de alea de pe Facebuci sau Instacur), sa-mi spuna mie ca tot ceea ce astept eu de o viata e doar un c@c@t neimportant. Ca doar de, ea e mare doamna, ea e cu burta plina si a elevat-o viata buna si p*l@. Pai e si logic sa ma iau de tine si sa comentez, ignoranta lu' Peste prajit! (in conditiile in care stiu ca imi lipseste o conditie de baza, o conditie de a fi om, o conditie de trai pe care ar trebui s-o aiba toata lumea, fara nici cea mai mica exceptie, nu e ceva banal, ci parte din viata unui om normal). Dar nu, n-am cu cine, p1zd@ voastra e un obiect de aur, trebuie muncit si investit in exces pentru ea, exact ca "vulpea care nu ajunge la struguri spune ca sunt acri" - e patetic cum va place voua sa va aruncati frustrarile si orgoliile pe baza nesansei altora si cum considerati voi ca acei struguri au fost plantati, ingrijiti si culesi din munca voastra asidua, temeinica. Ce e si mai patetic e cum va simtiti voi bine cand vedeti pe altul ca nu a avut atat noroc in viata cat voi si incercati sa stergeti pe jos cu el, si sa-i sariti in cap. Exact ce spuneam, ca sa va hraniti voi orgoliul prostesc, considerati ca vi se cuvine orice si sunteti dispuse la orice. Va uitati la om ca la nebuni, de parca tocmai v-a facut pret la p1zd@ si mai cerea si discount de 50% eventual, sau ca v-a bagat mana in poseta sau la pasarica in public? Imi e JALE cu asa mentalitati! Dar voi nu aveti cum sa intelegeti, mai ales ca nu poate intra orice "lake" in discutie cu voi, daca nu are "experienta" pe dinainte, minciunile si laudele la el, vrajeala ieftina sau dulcegarii de genul asta. Va mai si plangeti ca sunteti tratate ca niste obiecte si ca aveti relatii toxice. Hai sictir! Baga-mi-as p*l@ prin capul vostru toate. Cineva care ar da doi bani pe voi va provoaca repulsie, il tratati cu dispret si scarba, nu e bun. Voi sunteti comode si meritati tot ce-i mai bun. Hai ca deja ma plictisesti prea tare. Astept sa-mi dai si mie ignore sau sa-mi blochezi profilul daca te simti lezata la ce-ti scriu, mai lasa tu artificiile. Nu-mi mai zice mie ca n-are rost sa iti raspund. Nu avea rost sa imi raspunzi tu in primul rand si mai ales era bun daca evitai din prima sa scrii asa abjectie ordinara din start. Nu, clar ca nu e nici o solutie si sperantele sunt doar minciuni, e clar cu asa mentalitati ce debiteaza asa enunturi ignorante.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru Georgexyz99):

Și tot la faza cu viața sentimentală mai are cineva care spunea în felul următor: dacă nu ai avut prima gagică cât timp erai încă în școală, nu vei mai avea după aia.

| Freya1 a răspuns (pentru Georgexyz99):

Nu am chef sa citesc tot acest cârnaț sincer pentru ca tot ce spui e ca tu esti perfect, tu ai dreptate iar restul sunt niste nimicuri sau jeguri iar eu la nivelul asta de mentalitate nu am cum sa ma cobor.
Am zis si imi susțin parerea ca tu esti singurul de vina pentru ca esti singur.Degeaba încerci să arunci in cârcă altuia, tu ai defecte multe si un caracter prost.Tu esti defect. Daca era sa dai peste una, două, trei fete proaste sau profitoare te înțelegeam, dar sa cataloghez toate femeile ca fiind asa si sa te vezi pe tine perfect tin sa te anunt ca ai probleme.
Încheiem discuția pentru ca iar vei scrie cat esti tu de frustrat si femeile de proaste si ma cam plictisește.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Georgexyz99):

Sincer, ai partea ta de dreptate. Eu de exemplu, am 29 de ani si n-am avut "niciodata, o relatie, in adevaratul sens al cuvantului". Maxim, cateva iesiri, si automat primeam "friendzone", "seen", "block", "unfriend" sau tot felul de porcarii, specifice generatiei noastre. S@@ foarte rar, sau chiar deloc. De multe ori, cand apucam, faceam acest lucru, pentru ca stiam ca, alt moment vine, foarte rar, sau deloc. Sau in general cu persoane, mai usuratice, care nu imi plac deloc.
Trebuie, sa intelegi un lucru, "o relatie" cu o persoana, este ceva bazat pe noroc. Sunt convins, ca ai observat, destule persoane "de joasa speta" care se plimba, cu "fete frumoase", sau persoane "care n-au dupa ce sa traiasca, din nou, se plimbau" cu "fete frumoase". Am vazut acest lucru foarte des prin metrouri, si automat "mi se facea sila". Pentru ca te apuca intrebarea, "ce are ala si n-am eu". Pur si simplu n-a avut nimic "poate bani" sau "ei ii plac astfel de persoane". E o chestiune de noroc.
Eu fiind o persoana de treaba, timida, si cu bun simt, n-am fost niciodata luat in seama. Pentru, ca multe dintre ele, doresc "un mascul alpha". Pe scurt, doresc "o persoana sa le conduca", sa faca totul pentru ele. Asta cu "drepturi egale" este doar pe hartie, pentru ca stiu si ele, exact, cum functioneaza treaba. Ele, au mai multa putere in societate, cand vine vorba "sa se planga". Noi avem mai multa putere in societate, cand vine vorba, sa avem mijloacele de productie. Nu exista, femeie, care sa nu fie "materialista" (chiar si eu sunt materialist, dar in legatura cu banii produsi lunar). Nu din banii altora, cum fac multe din ele. 70% doresc un Alpha male, care sa aiba si bani, dar ele nu inteleg, ca trebuie sa faci "foarte frumos", pentru banii respectivi, gen sa fii o prizoniera de "lux", sau ele nu inteleg, ca avea un "Alpha male" in viata lor, automat inseamna, ca persoana respectiva o "sa fie Alpha" si in legatura cu ele, fizic, sau verbal in fiecare seara.
Nu se mai tine cont de "suflet, sau de caracter", persoanele care pun accent pe asa ceva "sunt luate, sau nu mai traiesc printre noi". Iti permiti sa cataloghezi, pentru ca asta ai "vazut, si intalnit" ca si mine. In general majoritatea persoanelor, de sex feminin, sunt: fie plictisite de viata, raspund greu, dau cu seen, la greu, sau uneori, isi arata adevarata fata, cum ies la prima intalnire.
Multe din ele, sunt atat de ocupate sa tina "totul secret" incat nu realizeaza, ca dinamiteaza relatia, cand nici n-a inceput. De multe ori le sugeram, sa fie mai "directe, si mai sincere", pentru ca trebuie sa ne cunoastem, mai bine, daca dorim sa ne apropiem. Si de cele mai multe ori, ele faceau invers, sau mai precis erau reci, si neinteresate. Multe din ele s-au invatat, sa stea "in cochilia lor", cate femei n-am vazut prin mall, pe la 30 40 de ani, singure si fara nimeni. Pentru ca de multe ori, dupa 30 de ani, nu te mai doreste nimeni. Este, valabil mai mult pentru femei. Barbatul, cauta "tineret" si la 50 de ani.
Eu arunc, vina si pe socitatea actuala, pe scurt: nu stim ce vrem, avem prea multe asteptari, prea multe fite intr-o socitate saraca (mergi prin mall sa vezi, si barbati si femei imbracati in trening, cu UGG- uri din piata, dar avem fite, cat cuprinde).
Ele, sunt prea ocupate, cu o tipologie anume, cand "pe vremuri" era mai important sufletul, si nu cum arata o persoana. Acum, avem sute de alegeri, dar in acelasi timp, ramanem cu 0 la sfarsitul zilei. Si asa ajungem singurei la 30, 40 de ani. Pentru, ca acest lucru este dorit de catre generatia noastra. Toate, doresc atentie, dar cand, doresti "ceva mai mult", ah nu...doresc doar sa vorbim si cam atat. Il caut pe Harap Alb, cu Bamveul, alb.
Are, legatura si cu mentalitatea, parintilor, care le tot induc "milionarul, care sa le combine", "sau printesa, mea tu meriti ce este mai bun", "sa nu iesi cu oricine, sau mai ales cu un sarac". Eu mereu am fost de parere, ca daca doresti bani "iti cauti un loc de munca", sau "iti deschizi o afacere". Majoritatea, din ele, doresc "banii", pentru ca este greu sa mergi in fiecare zi la munca, cu aceeasi pereche, de blugi, sau pantalonii de trening patati, sau folositi de 5 ani. Trebuie iubi sa ii cumpere tot. Dar acest lucru, nu garanteaza si "fericirea".
Cand le critici esti automat, misogin, complexat, nebun, dereglat, sau orice alt cuvant mai exista. Doar ca tu probabil, esti satul si deranjat de societatea de azi. In afara faptului ca de la 16 ani pana in prezent, am intalnit numai persoane, care: nu stiau ce doresc, depresive, materialiste, recalcitrante, fitoase, plictisite de viata etc. Cu drag, pot sa iti ofer si un exemplu, care mi-a ramas in memorie, cand eram la facultate. Prin octombre 2017 m-am inscris la Facultatea de Stiinte Politice. Si ma rog, ca orice persoana "eram deja obosit si satul, de pe vremea respectiva". Am intalnit o colega, in clasa. Era, exact ce imi doream, de la o persoana, cel putin asa din primele "momente". Eram pe grupul de Whatsapp al facultatii, asa ca i-am scris, si ne-am vazut. Intr-o seara si am stat de vorba. Logic, ca mi-a spus "NU", eu am tot insistat, si a ramas sa ne vedem pe la mall. Deja, eram "cu moralul spre 0", pentru ca n-ai ce sa faci, cu o persoana care iti spune nu. Am iesit, am vorbit, detalii personale. I-am spus ca doresc sa o conving, sa avem parte de ceva frumos. Mi-a spus zambind malefic, ca nu o sa fie niciodata, nimic posibil intre noi. I-am spus ca mai vedem. Pe urma am iesit din nou, eram deja "plictisit", si aveam si emotii, aveam 23 de ani, si satul de "toate smecheritele, care n-au o chifla in stomac", ea vorbea si eu ma uitam mai mult la televizor. Tot ea era, deranjata, ca nu ii acordam atentie. Ce oferi aia primesti, draga mea. Dupa momentul, respectiv nu ne-am mai vazut niciodata. Am dorit sa iesim, sa ii spun ce simt si mi-a spus ca are unele probleme. Am dorit, sa o ajut si mi-a scris cu litere mari "LASA-MA IN PACE NU O SA FIE NIMIC INTRE NOI". M-am suparat, a venit la facultate, a dorit sa isi ceara scuze, si eu le am ignorat, i-am si spus "sa ma lase in pace". Pe urma tot eu am fost "recalcitrant". Au trecut cam 6 ani de atunci, uneori ii mai scriu sa iesim, dar "ea are chef de glumite", sau "imi spune, povesti despre iubitul, cu care, "se intelege, atat de bine". Sau tot eu am fost acuzat, ca nu "comunicam". Dar ea era "speriata de bombe", "depresiva", "statea cu capul in jos", "vorbea 2 cuvinte pe ora". Ea voia, o relatie pe Whatsapp, doar. Si tot ea se plangea, avea relatiatii, cu iubiti recalcitranti, care o agresasera fizic, verbal, ii furasera pozele de pe Facebook, o sunau noaptea etc. Dar ea n-a apreciat, o persoana de treaba ca mine. Si mai rau, tot eu mi-am primit reprosuri. Cand ii reprosam, ca "iese cu toti taranii", imi spunea "ca nu erau tarani...ca nu era proasta sa iasa cu astfel de persoane", atunci enjoy, ce iti ofera ei fizic, si psihic.
Si ele ca si noi, sunt limitate. Se cred "ele prea destepte" dar la ce povesti am auzit de foarte multe ori, imi vine sa rad.
E doar un simplu, exemplu, cat poate generatia noastra. Si este perfect normal, sa cataloghezi toate femeile, la fel. Pentru ca doar asta ai intalnit. In general, daca te bagi in seama, si vrei sa cunosti pe cineva, se uita urat, sau ciudat. De parca, le deranjezi. Parca femeile, cresc in copaci, sa tot ai "unde sa le cauti"
Sa nu crezi niciodata, o persoana care iti spune. L-am gasit, pe cutarescu, si ne intelegem "atat de bine", "si avem chimie, din plin", "si o sa ne casatorim, pentru ca este extraordinar". E o minciunica, pe care ne place sa o credem. Nu exista relatie perfecta, si nu exista relatie "wow". Doar, ca n-au fost cautate, de catre altii, asa ca n-au. Avut de unde sa aleaga. Asa ca au ramas cu Fane Manivela, pentru ca dupa 30 de ani, ajung sa accepte pe oricine, doar sa aiba parte de o relatie. Pentru, ca nu mai sunt dorite, de catre nimeni.
Si barbatul, a ajuns sa "scaneze" mai bine, nu se mai doreste "doar o noapte de amor".
Am mai intalnit, si persoane "ok" ca si "comportament" dar ele nu stiau ce doresc, de la un barbat, sau de la viata.
Majoritatea, intalnesc pe cineva, "care invart, pe degete", se "poata infect cu ele", pana la urma se despart. Si cand apare o persoana ok, nu ofera o sansa. Pentru, ca ele sunt "deja" se cate de orice putere, la partea de sus, nu mai zic. Si n-au timp, sa vorbeasca, si sa aiba o relatie cu nimeni. Sunt, mai ocupate cu "munca", si sa fie "independente" pana, se pensioneaza, sau raman singure pe viata.
Multe din, se plang "ca nu, simt nimic" si mi se pare normal sa "nu simti" daca ai ajuns la 25, 30 de ani. Cand ai alte probleme, sau ai dat peste "Fane recalcitrantul" de ti-a "luat cheful de relatii". Multe, din ele "niciodata nu simt nimic". In 2023, nu se mai pune vorba despre asa ceva, pentru ca am devenit, o socitate, robotizata. Apreciem, un animal, mai mult decat "o persoana"
Inainte, sa fiu "acuzat" ca am ceva cu femeile, doresc sa mentionez ca "n-am", doar ca asta am intalnit. Si cred, ca doar asta o sa intalnesc, de acum incolo. Cel putin pe aplicatiile, de dating, este jale. Sunt mai ocupate, sa faca "mistouri", si am "grija, sa rad si eu de ele". Cum, ai spus si tu, prea multa atentie "strica"

| Hammurabi a răspuns:

Nu cred că există predestinare.
Dar sunt oameni care își repetă de atât de multe ori o idee în cap, până o transformă în realitate.

| Plato a răspuns:

NU exista asa ceva, e exclus, profund iluzoriu, totalmente imposibil. Fiecare, negresit, are un suflet pereche.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru Plato):

Nu există suflet pereche.

| Georgexyz99 a răspuns (pentru Plato):

De unde stii tu asta? Cum a zis si ForeverAlone97, sunt 2 categorii de oameni:
1. Facuti sa fie cu cineva
2. Facuti sa fie singuri

Iar noi din pacate ne incadram in cea de-a doua categorie...viata de kkat

| Plato a răspuns (pentru Georgexyz99):

Iti garantez.
Foreveralone are 22 de ani, nu are cum sa zica de singuratatea pe viata. Nu a trait o viata.

| Georgexyz99 a răspuns (pentru Plato):

Il mai tii minte pe fostul utilizator care purta numele de "Distrus83"? Ce pacat ca nu mai are cont de TPU. Si ala are 36 de ani si nu a avut noroc niciodata de femei. Newton a murit la 84 de ani virgin. Plus multe alte cazuri.

| Plato a răspuns (pentru Georgexyz99):

Newton si-a dedicat viata stiintei.
Daca refuzi, nu te obliga nimeni sa accepti sufletul pereche. Trebuie sa-l accepti, sa faci pasi in directia asta.
Iti garantez ca orice om "singur" mi-ai prezenta, ii gasesc motivele pentru care e asa, o sa vezi ca nu e vina destinului.

| LonelyLoner92 a răspuns (pentru Georgexyz99):

Ce dovadă există că Newton a ajuns virgin la 84 de ani?

| ForeverAlone97 a răspuns:

Da. Cred că există. Eu sunt un exemplu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Neh nu cred... daca ajungi la 70 de ani pe patul de moarte si singura femeie care poti s-o ai e asistenta. Predestinarea nu exista.

| Hutzy95 a răspuns:

Da. Exista predestinare. Dacă ești predestinat sa fii singur oricât vei încerca să cunoști pe cineva vei eșua.
Orice ai face tot singur vei fi dacă ești predestinat sa fii singur.

| vjr1979 a răspuns:

Omul in general e subiectiv, se supara daca nu iese cum vrea el; poate ca e spre binele lui sa ramana singur. Dumnezeu mai spune si nu cateodata, spre binele omului.

| Georgexyz99 a răspuns:

Da, eu sunt 100% sigur de asta

| zuppyby a răspuns:

NU si sa iti spun si de ce: fiecare avem pe cineva pereche, sa zicem ca noi facem parte doar din jumatate dintr-un cerc...pe parcursul vietii traim incercand sa ne completam cercul(cei care au treait singuri toata viata e pentru ca nu i-au interesat acest subiect)...si tu sigur ai sa iti gasesti perechea, chiar daca acum "te impiedica parintii"

| Treachery a răspuns:

Cum crucifixul meu sa zici "nu"?