| anonim_4396 a întrebat:

Credeti in suflete predestinate?

16 răspunsuri:
| Alexandru a răspuns:

Nu cred. E doar un cliseu ordinar ce are aplicabilitate din ce in ce mai scazuta. Dovada? Scade numarul de casatorii, creste numarul divorturilor si al presoanelor celibatare. Cel putin in tara asta, conceptul asta se reduce la orice altceva numai la sentimente adevarate si profunde nu. Sunt din ce in ce mai putine exceptiile.

| Adry05 a răspuns:

Bună!
Nu cred. Cred că acesta este o metaforă frumoasă pentru doi oameni care se înţeleg bine şi au o familie fericită. happy

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu scumpo.

| AlexAleex a răspuns:

Nu.

| Inferno a răspuns:

Nu spun ca nu cred, spun din start ca nu exista, pentru ca nu exista. Iar o justificare in acest caz este tot atat de lipsita de sens ca in cazul infirmarii existentei lui Mos Craciun.

| ElenaSA a răspuns:

Da, cred; si nu numai.Cred si in destin.

| fllu07 a răspuns:

Nu. daca am fi predestinati, inseamna ca cineva superior noua ne-ar stabili destinul, (Dumnezeu) si asta inseamna ca ar stabili si evenimentele, triste, sau nefericite, sau dezastruase, prin care din nefericire trecem. si asta inseamna ca el ne-ar cauza suferinta. dar dumnezeu nu face asta, din contra, el ne iubeste, si va pune capat suferinte-i in curand. Iacov 1:13, Apocalipsa 21:4, 5

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu.

| g4mma a răspuns:

Daaaaa, e scris in stele smug

| Piratul10 a răspuns:

Nu știu ce sa cred...

| DeeaVonP a răspuns:

Nu!

| xesusn a răspuns:

Nu

| iubesteOrezul a răspuns:

Da. Sunt de parere ca fiecare are un destin si o pereche. Si mai devreme sau mai tarziu o sa fie bine. :*

| AAALEXAAANDRUUUUU a răspuns:

Desigur

| alexutzaTaa a răspuns:

Da!

| NikaB2000 a răspuns:

Da eu cu adevarat cred caci pentru fiecare om este a doua jumatate