| anaservic a întrebat:

Credeti ca exista personalitate dubla? Ce parere aveti despre acele persoane?

1 răspuns:
| AliceDC a răspuns:

Exista personalitate dubla e un lucru dovedit stintific dar nu e ceea ce crezi tu,nu orcine are personalitate dubla acest lucru e clasificat ca boala psihica care apare in urma unor traume si molestari cel mai probabil din copilarie dar nu e obligatorie(persoanele cu personalitate dubla dezvolta un alterego,pe scurt isi imagineaza ca lucrurile alea se intampla alcuiva cu alt nume total diferite de ei,de cele mai multe ori ajung sa creada asta,iar personalitatea dubla isi face simtita prezenta in situatii similare celor pe care le-a trait in momentele respective)cred ca de fapt tu vroiai sa stii mai multe despre dualitate(persoane cu doua fete,lucru foarte diferit de personalitatea dubla pe care am descris-o mai sus)si da si astea exista sunt mult mai des intalnite si de cele mai multe ori sunt pur si simplu niste ipocriti si doar atat,oamenii cu personalitate dubla trebuie compatimiti nu e vina lor ca sunt asa, iar ipocritii cel mai bine ii eviti s-au ii comfrunti cu adevarul si v-or ceda sigur mai ales daca esti ferm in ceea ce spui, sper ca ti-am putut fi de ajutor.