| alfabet258 a întrebat:

Credeți că felul de a iubi din adolescență este asemănător cu a iubi de la 25 în sus, când deja ești matur? Adică dacă în adolescență obișnuiești să iubești intr-un anumit fel, la maturitate o vei face la fel? De exemplu dacă în adolescență obișnuiești să fii cel care dă mai mult sau care pune mai mult la suflet sau dimpotrivă, cel mai rece din relație, iți vei păstra acest tipar? Si cat de diferită e iubirea adolescentina, când ți se urca hormonii la cap și pui și tu prima oară mână pe un fund și ți se pare waw, de iubirea adultă in care sexul e ceva normal?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| nojudgements a răspuns:

Eu cred ca '' tiparul e acelasi'' insa, datorita schimbarilor, a mediului se prea poate ca iubirea sa se manifeste altfel. Nu poti compara problemele pe care le întâlnesc adolescenții atunci cand iubesc cu problemele a 2 oameni maturi atunci cand se iubesc. Eu cred ca in ambele cazuri iubirea e aceeași, chiar daca una este poate mai profunda si mai puternica iar alta mai puțin.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Tineretul invata sa iubeasca in adolescenta apoi cand ajunge trecut de 25 - 30 ajunge rau violent sau isi tradeaza partenerul ea suporta si indura poate sa insele sau nu. E greu cu femeile dar nici cu barbatii nu e usor

| mihai69 a răspuns:

Eu am constatat altceva: iubirea e mereu altfel, dar nu din cauza vârstei, ci datorită femeii de care te îndrăgostești.
Fiecare e diferită, specială în felul ei - la fel sunt și senzațiile și sentimentele pe care le simți când ești cu ea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru mihai69):

Interesanta ideea. Nu am mai auzit. Fain

| alfabet258 explică (pentru mihai69):

Foarte frumos raspunsul

| Drimmero a răspuns:

Vezi iubirea intr-un fel cand ai 15 ani, si altfel o vezi cand ai 25+.
Da, o simti diferit pe parcurs si inaintezi in viata, nu stiu daca in adolescenta iubesti, mai degraba aia e doar indragosteala,, care e cu totul altceva, pe cand iubirea presupune mai degraba acceptarea minusurilor transformandu-le in plusuri, pe cand indragosteala adolescentina e ceva ce tine doar de aspect fizic mai degraba.

| Andreeush a răspuns:

Nu, fiindcă după o anumită vârstă ai altă mentalitate, altă gândire.