| RAY a întrebat:

Credeti ca inaltime mica in cazul barbatilor este un handicap in a iti gasi o partenera? Fiti sincere

Răspuns Câştigător
| Alexandra8963 a răspuns:

Cu siguranta nu e un avantaj. Bărbații înalți au câteva avantaje, hainele se așeza altfel, mărimea la
pantof și implicit aspectul lui in picior(intr-un fel arată un pantof mărimea 39 și altfel 42-43. Plus ca la momentul actual sunt o grămada de scoli in care la admitere se cere o anumită înălțime ceea ce a dus cu gândul la anumite standarde. In majoritatea sporturilor cei mai mulți performeri au între 1, 75-1, 85. Sigur sunt si excepții dar acolo intervine talentul nativ cu carul care compensează. Dar cu siguranta o înălțime sub 170 nu e o catastrofa, doar ca limitează oarecum posibilitățile. Majoritatea femeilor peste 1, 65 vor avea ceva probleme când poarta tocuri etc.

26 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lol,nu
Sunt si femei înalte ca stalpul si au partener.
Sau cuplul ala de pitici, ei erau maturi dar erau pitici.
Nu e un handicap, asa a fost sa fie ca înălțimea mica.Cunosc multi pitici, si uneori ii avantajează ca sunt mici

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Fii serioasa ii avantajeaza ca sunt mici

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Uneori chiar da, e mai bine decat sa fii înalt cat o cămilălaughing

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Fii serioasa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Sunt))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Pe bune, nu are nimic daca esti scund, asta nu te impiedica sa iti găsești o partenera.Nu suntem toti de aceiasi înălțime și arătăm la fel, fiecare este diferit! Ce înălțime ai? Eu sunt înaltă 1, 70 si chiar a-si vrea sa fiu mai scundă, nu ma simt bine asa înaltă si merg si cocoșat, chiar ca o cămilălaughing

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Si ai vrea un iubit mai mic ca tine se inaltime?

| TheGentleman a răspuns:

Torje e mic

Messi e mic

ambii au gagiciwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am rude in care el e mic si ea mai inalta. S-au inteles foarte bine pana la batranete cand unul s-a mutat la Domnul. Conteaza sa se potriveasca la pat si in viata de zi cu zi. Inaltimea nu prea e relevanta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

La asta nu m-am gândit, dar daca e mai înalt ca mine am fi un cuplu ciudat, eu cand vad un om înalt ma uit ciudat la el laughing mult mai înalt decat mine
Dar dacă e mai scund, nu stiu ar fi super ciudat, a-si arata eu bărbatul din relatie)) eu fiind foarte înaltă la varsta mea si cred ca o sa mai cresc si el scund(nu ma refer cu 3/2cm,adică mult msi scund) am arata ca Pic si Poc laughing

| BuBBlesykeSs a răspuns:

Gaseste ti una de înălțimea ta, nu te pune nimeni sa vorbesti cu una de 2 metri.
Mie una niciodata nu mi au placut bărbații mai scunzi decât mine dar nici foarte înalțilaughing)
Mai aveam in postliceale ea avea 2 metri si el un metru și o flegma si se vedea urat ...au fost împreună câțiva ani dar se vedea urat ...acum depinde de cel de lângă tine. Probabil aveau un motiv întemeiat de au stat anii aia împreunălaughing)

| lorix a răspuns:

Inaltimea este ba chiar foarte relevanta pentru multi oameni. Nu unicul si singurul criteriu, mai sunt multe altele pe langa.
Indeosebi la femei ce vor barbati mai inalti decat ele. Dar exista si exceptii de la regula. In care ea masoara mai mult decat el (ex Antonia cu Velea, sotul ei).
Si atentie aici, am specificat: mai inalti decat ele, nu 1.80, nu 1.90.
El poate sa aiba si doar 1.60, atat timp cat iubita lui are 1.50 sau pe acolo.
Asta pentru ca de regula femeia simte nevoia sa fie mai gingasa si mai feminina pe langa barbatul ei. E ceva psihologic.
Cand el este mai inalt si bine facut, ea il simte mai barbat (mascul) iar pe ea insasi se percepe mai feminina prin comparatie cu el. Este atat de simplu.
Si da, sunt si multe
fete/femei mici de statura, mai ales in Ro. Aveti de unde alege.

Inca ceva, pe langa celelalte trasaturi ar mai fi si cele de caracter. Degeaba ai tu 1.90 ca si barbat daca la personalitate esti genul talamb si esuezi mizerabil, 0 orice impact pozitiv si sarm. La fel si unul de 1.60 are aceleasi sanse daca nu se poate face remarcat prin caracter si personalitate. Deci altele joaca un rol mai important cand vine vorba de atractia fata de sexul opus, decat ce nr porti la pantofi sau ce marime si dimensiuni masori.

| Hannah06 a răspuns:

Depinde de chimia dintre persoane si gandirea lor. Daca m-ar face sa ma simt femeie in alte moduri si nu prost ca sunt mai inalta, pentru mine nu ar conta, dar pentru asta trebuie sa fie un tip cu mare incredere in el si sa se simta ok in pielea lui.

| RAY explică (pentru TheGentleman):

La cati bani au nu e de mirare

| Mosotti a răspuns:

Nu conteaza inaltimea, conteaza sa placi acel om, daca o figura atractiva, e f ok, bine, nu sa aiba 1, 4 m. Si daca e mai inalta ea ce? Merge asa cum si invers, prietenul meu ala aratos are una mai inalta ca el si? L-a placut, dif e cam 3-4-5 cm, dar se vede.

Si chiar as vrea sa-mi explice cineva, de ce un barbat de 1, 8 nu are deranj sa stea cu una de 1, 5, dar invers are?! Ce imp are care e mai inalt?!

| RAY explică (pentru Mosotti):

Manm pe wikipedia scrie ca din studiile facut pe site urii de dating femeile prefera barbati inalti, majoritatea cuplurilor el e mai inalt ca ea, asta ofera siguranta acelei femei dar conteaza si ce faţa are desigur, fetele mici de inaltime prefera inalti

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Pai si aia inalti cum prefera din aia mai mici?! Nu stiu ce sa zic. Sunt unii inalti cum e prietenu meu ala nearatos care daca-i dai una crapa, si altii mai mici care bat 3, deci siguranta nu depinde de inaltime neaparat. Si multi sunt asa, nu caz izolat.

| Sofer a răspuns:

Dacă ești scund sub medie e foarte greu sa îți găsești o pitica.

| RAY explică (pentru Sofer):

Mai ales ca alea scunde vor baieti mai inalti

| RAY explică (pentru Mosotti):

Majoritatea cuplurilor el e mai inalt ca ea

| alexalx1234 a răspuns:

Frate, eu am 2 metri înălțime și toate se uită urât la mine...

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Da, dar nu neaparat dif mari, 1, 50 cu 1, 85. Bunica a avut pe tataia de 1, 60, ea avea 1, 5, mama barbat de 1, 70, avand tot 1, 5 m. Si multi sunt asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru alexalx1234):

Norocosule, eu la 1.70 am rămas din clasa a 10-a sad eh, mă accept așa cum îs că doar așa trebuie

| alexalx1234 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu cred că sunt norocos dacă toate se uită urât la mine. Plus de asta datorită creșterii rapide m-am ales cu scolioză. Deci nu văd de ce aș fi norocos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru alexalx1234):

Îmi pare rău, ai grad mare de deformație, sau scolioză ușoară?

Dă-le încolo de fete, eu cel puțin subiectul ăsta l-am pus pe "sleep" și caut să mă dezvolt și cunosc cât mai mult pe mine, nu să-mi bat capu' cu ele.

| alexalx1234 a răspuns (pentru anonim_4396):

Grad mare de deformație...