| heiii a întrebat:

Este adevarat ca iubirea (dintre 2 oameni) se simte doar de cateva ori in viata? ma refer la iubirea aceea neconditionata,fara de care nu poti trai, la iubirea adevarata.

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Extrem de norocos cel care reuseste sa o simta si sa o traiasca macar o data.
Iar cand reuseste, a doua nu-i mai trebuie, nu exista...happy

| lolly a răspuns:

Nu se stie de cate ori se simte.Depinde de acea chimie dintre oameni, de scantei la prima vedere, de potrivire din punct de vedere comportamental si de perspective privind viata, gandirea.

| IsabelaIssa a răspuns:

Eu cred ca asta depinde de la om la om si de la capacitatea lui de a iubi. Unii pot avea o singura iubire toata viata si nu au experimentat cate persoane pot iubii de-a lungul vietii. Fiecare traieste cate o experienta unica, nu toti suntem la fel.

| roxystomp a răspuns:

De fapt e mult spus. Iubirea apare foarte rar in viata ta, acum referindu-ne la iubirea adevarata. Chiar se poate sa nu apara niciodata sau o singura data si s-o pierzi...sau poate chiar sa ai norocul de o a-II-a dragoste ca cea precedenta...ai fi un om foarte norocos. Revenind si facand o concluzie: Iubirea adevarata apare extrem de rar sau de loc. Dar poate fi destul de greu sa-ti dai seama atunci cand o ai in fata. Sfatul meu: Sa ai mereu sufletul deschis, dar sa fii mereu pregatit/a pentru un anume sfarsit(care poate fi destul de dureros). Sper ca te-am ajutat. Numai bine!

| neutrino a răspuns:

De cateva ori e mult spus.

| LolaLollita a răspuns:

De cateva ori? Unii nu o simt niciodatahappy

| blueheart a răspuns:

De fapt iubirea adevarata si profunda dintre doua persoane nu se simte decat o singura data si dureaza toata viata. E posibil sa nu o intalnesti niciodata sau atunci cand o intalnesti sa nu recunosti aceasta iubire sau sa nu fii pregatit pentru ea si sa renunti inainte de a incepe.