| nataliaduchess a întrebat:

Credeti ca o doua persoane pot fi impreuna dupa ce se cunosc pe net?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Corect ai pus intrebarea:dupa ce se cunosc pe net. Da pot fi impreuna si poate fi o relatie mult mai trainica decit una obisnuita.Totul depinde de cele doua persoane, de sinceritatea si fidelitatea lor, de modul de gindire si intelegere.Mult noroc.

5 răspunsuri:
| Analytical a răspuns:

Uite draga, teoretic pare aproape imposibil dar practic trebuie demonstrat! e ca si cum acum l-ai fi intalnit pentru prima data, l-ai vazut fugitiv, iti ia nr si discutati! asta se intampla si cu relatiile pe net! crezi ca daca va cunoasteti de la inceput "face to face" va fi cel mai sincer cu tine, si nu te-ar putea minti ca este acolo si de fapt este in alta parte? se intampla, depinde de tine, ce sentimente ii trezesti si el tie! daca el vrea sa fie cu tine si vrea ceva serios cu adevarat, distanta, blocajul monitorului sau telefonul, chiar nu conteaza! dar, te sfatuiesc sa nu te avanti intr-o relatie inainte de a-l cunoaste! a-l vedea! este important, pentru ca nu puteti discuta tot timpul doar virtual! deci, eu una nu zic, nici nu, nici da! conteaza sa va cunoasteti si sa-i cunosti trairile! pentru ca, cum se comporta cu cei din jur, asa se va comporta si cu tine!

| whatevernvm a răspuns:

Daca o cunosti pe net dar sunteti din celasi oras, sigur ca poate iesi ceva.
Si eu mi-am cunoscut prietenul virtual.

| Vrajitor a răspuns:

Am avut ce-a mai frumoasa poveste de dragoste, si am cunoscut-o pe net.
Categoric DA

| Castorul a răspuns:

Da, cu conditia ca cei doi sa se vada des si in viata reala. O relatie DOAR pe net nu cred ca se poate. Una inceputa pe net si continuata in viata reala, categoric da happy