| croissant a întrebat:

Credeți că o fata care poarta aparate auditive i-ar fi greu să aibă un iubit cu un auz perfect normal? Uneori mă gândesc că poate ar incomod pentru el să accepte o astfel de persoana...

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i deloc incomod si nici imposibil sa ai o viata normala cu cineva, chiar daca ai aparat auditiv.

Nu te mai stresa din atat lucru, fiindca esti foarte bine asa cum esti, chiar ai avut relatii si mai poti avea pline de succes si fericire alaturi d eun barbat care sa te placa si sa te iubeasca asa cum esti.

Este aici pe forum o alta fata care-i complet surda si totusi are prieteni si iubit, avand o viata perfect normala si sanatoasa.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca i-ar fi incomod inseamna ca ar fi superficial in relatie si nu ar mai avea sens sa pierzi timpul cu el.
nu toti barbatii sunt superficiali

| Drimmero a răspuns:

Pune-te in locul lui, tie ti-ar fi convenit sa ai un iubit cu probleme de auz si cu aparat auditiv de la o varsta frageda? Hai sa nu fim ipocriti, e un impediment dar nu e ceva peste care chiar nu poti trece, doar ca o sa fie dificil...iti poti gasi, nu zic nu dar e mai greu.

| Dismally a răspuns:

Asta depinde de baiatul respectiv, daca el o accepta asa cum este atunci nu ar fi o problema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cum puneti voi conditii asa pun si barbatii, normal ca e un impediment.
Mie mi-ar place una mută sa nu ma toace la cap.

| Fantaspirit a răspuns:

Doar cei care țin cont de părerile "societății" care nu au coloana probabil ar refuza, și care doar te-ar folosi, unul care te va iubi nu îl va deranja.