| croissant a întrebat:

Credeti ca o persoana cu deficiente de auz si puratatoare de aparate auditive poate lucra ca receptionera intr-o clinica?

Răspuns Câştigător
| Eireann a răspuns:

Teoretic angajatorului nu are voie sa discrimineze pe baza dizabilitatilor fizice atat timp cat persoana respectiva indeplineste conditiile de angajare si poate sa duca la bun sfarsit sarciniile pe care le presupune jobul.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

La cat de ciudati sant patronii ma insel sa aiba sansa de a munci in postul ala

| Andreeush a răspuns:

Depinde de clinică și regulament.