| anonimuser1 a întrebat:

Credeti ca o femeie se uita neaparat la aspectul fizic al unui barbut? ma refer daca este frumos sau uratel?

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu doar sufletul conteaza fetelor de pe TPU

| Frank51 a răspuns:

Uite sa iti zic eu cum sta treaba. Merge un trend in generatiile astea, in care iti alegi partenerul in functie de aspectul tau fizic, si nu zic ca nu este normal. Zic doar ca nu trebuie neaparat sa catalogam oamenii si sa nu le dam o sansa, apoi sa ne plangem ca nu gasim un partener de doamne ajuta.

O fata average, nu este acceptata de un tip inalt, facut, cu bani, si nu pentru ca nu ar fi atras fizic de ea, ci pentru ca vezi doamne ce zice lumea cand ma vede cu una mai meh. Poate asta average este gospodina, buna la suflet si buna la pat, si uite ca nu ii oferi o sansa. Asa pierdem oamenii importanti din viata noastra, care pot sa ne ajute sa evoluam.

Simplificand ideea mea de mai sus, da, femeile se uita la barbati, sa aiba cel putin acelasi statut financiar, social, emotional, fizic, la fel ca si barbatii. Repet, nu zic ca este ceva iesit din comun, dar nu trebuie sa ne axam pe asta, noi ca oameni inteligenti.

| OldSoul a răspuns:

Toate se uita la aspectul fizic.
Dar aspectul fizic nu e factorul decisiv.

Daca nu excelezi tu la aspect, dar te duce capul, poti sa ai mult mai mult succes la fete decat un tip atragator, care scoate doar prostii pe gura.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Nu conteaza daca esti urat sau frumos conteaza un singur lucru sa fi om ca daca esti prost o sa fi la fel ca asta https://www.youtube.com/watch?v=MAo52ijPdKM

| ancaval a răspuns:

Bineînțeles. Te uiți să vezi dacă îți place. Și: "NU e frumos ce e frumos, e frumos ce-ți place".

| Justme1997 a răspuns:

Normal ca se uita, la fel cum se uita si bărbații. Fiecare are gusturile ei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,am observat ca cei mai urati fizic raman de obicei in friendzone, o fata care arata bine isi cauta de obicei pe cineva la nivelul ei

| Denisa0954 a răspuns:

Se uita si la asta
Dar nu neapărat numai la asta
Dar depinde de femeie la capitolul asta, ce o intereseaza cel mai mult la un bărbat si daca are răbdare să l cunoasca cum e cu adevărat, chiar daca nu e cel mai frumos din lume

| Clytia a răspuns:

Depinde de la o femeie la alta. Unele pun mai mult preț pe fizic, altele mai puțin. Fiecare se ghidează după diferite criterii.

| llleo a răspuns:

Depinde de femeie. Ăsta e singurul răspuns.

| lorena1gianinak a răspuns:

Când o femeie întâlnește pentru prima data un bărbat aspectul fizic e primul care atrage și ii iese în cale. Dacă nu îi place nu se uita. Cam asa începe o relație. Îți place felul în care arata persoana respectiva și vrei sa o cunoști mai bine, sa vezi dacă are calități, caracter și multe altele. Nu doar femeile fac acest lucru. Ci și bărbații. Dacă nu sunt atrași de femeia respectiva ca fizic nu o vor cunoaște probabil niciodată.

| Ralena a răspuns:

Da, se uita. Pentru ca daca nu este atrasa de el fizic, nu ajunge sa il cunoasca niciodata. Dar in ce priveste atractia fizica, sau acel sentiment de bine pe care il ai langa o persoana, este diferit si subiectiv. Nu exista barbat frumos sau urat. Exista o trasatura care atrage, un gest, o postura etc.

| LolAnonymous a răspuns:

Se uita doar la lungime