| anonim_4396 a întrebat:

În ce măsură credeţi că aspectul fizic este în relaţie cu genul de muzică pe care îl asculţi? Şi nu mă refer la gras/slab, frumos/urât, dinţi galbeni sau deloc.

15 răspunsuri:
| Polaris a răspuns:

Singurul caz când astea două întervin e când porți tricouri cu trupe să vadă lumea că-ți place nuș' ce trupă.
De fapt nu-i obligatoriu. Aveam o colegă cu tricou Velvet Underground și habar n-avea ce poartă.

| RockNbeer a răspuns:

Personal,cred ca ma incadrez destul de bine in sfera rock/metal,asta doar din cauza pletei de juma de metru,de fapt,cred ca are un metru acum,nu-s sigur,n-am masurat-o.
Hainele nu mi le aleg dupa un stil anume,nici nu prea-mi pasa atata timp cat arata bine pe mine.
Trebuie sa recunosc ca am fost influentat de cei care canta muzica pe care o ascult,insa,doar atat, nu-mi doresc sa copiez pe nimeni si nici sa arat dupa un anume trend.
Asta in cazul meu, insa exista si persoane care se imbraca dupa un anume trend doar pentru a se identifica cu altii, oameni tristi si limitati, dupa parerea mea.

| Mayar a răspuns:

In masura de maxim 20%, n ualta, dar cand am vazut ce prapadit e Marylin Manson, nu am mai ascultat singura melodie care mi-a suras vreodata de la el big grin Prea 'posedat' tipu' rolling on the floor

| M?d?0611 a răspuns:

Depinde cat de influentabil, ca sa nu spun prost, e omul. Ce, daca esti rocker, fara plete nu poti simti muzica, sau daca esti manelist, fara enjpe kile de gel in freza nu iti suna b@z@tha phesa? Eu ascult trance sau ceva electronic, ma imbrac sport din comoditate, si parul il prind coc, tot din comoditate.

| Wøodenpints a răspuns:

Meh, aspectul meu nu prea se potrivește cu ce ascult acum.
De fapt, nici nu prea există un anume aspect pentru ce ascult eu. Mă îmbrac destul de simplu, cam ca fermierii americani de prin anii '80.

Înainte aveam plete, și alte chestii ce mă încadrau în sfera rock-metal. Dar nu mai vreau să fiu asociat cu astfel de idioți.

| CoquineNoire a răspuns (pentru Wøodenpints):

Noul tau look se potriveste cu o sapca asa...intr-o parte, sau intoarsa la spate...cu un logo gen "woodenswagyolopints".
giugiuc.

| Wøodenpints a răspuns (pentru CoquineNoire):

Naaah, că-s chel, n-am frezuță d'aia de cuc, cu mai mult păr în vârful capului decât în părți. Nu-mi plac frezele. Și e al dracu' de comod să fii chel. Păcat că am descoperit abia acum.

| AirănMeidăn a răspuns:

Pai normal ca atunci cand vezi unu/una cu tricou cu o trupa iti dai seama instantaneu ce asculta. Sau un barbat cu parul lung. Sau unul cu un lant din fier vopsit in galben, maieu si sapca intr-o parte.
Dar nu trebuie neaparat sa arati asta prin look-ul tau. Cunosc persoane la care nu m-as fi asteptat sa asculte genul de muzica pe care-l asculta.
Tu ce crezi?

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Deloc,aspectul nu se potriveste deloc.laughing
Multi se asteapta sa ascult "in gradina cu alune", cantece bisericesti, sau Taylor Swift. straight face

| Sociopat a răspuns:

Ma imbrac ca un hillbilly tricou alb blugi, bocanci si sunt ras in cap.Ascult rock si metal.

| Vans a răspuns:

Sincer, nici nu mă interesează.
Sunt adopta genului simplu.
Port şi eu tricoaie cu trupe şi bocanci, da' până la urmă nu asta te defineşte ca roacher. (nu că m-aş considera)

Port haine în care mă simt comodă şi care stau bine pe mine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ma incadrez cu aspectul in vreo sfera a unui gen anume. Nu-mi place sa vorbeasca hainele sau freza pentru mine.
Sunt la forma standard momentan. Nu mi-ar ghici din prima careva gusturile muzicale, da e tocmai bine asa, decat sa am parte de vreo clasificare dubioasa din start.

| Bøøgey a răspuns:

Mi se pare o prostie. Odata vorbeam cu o colega despre muzica si i-am zis ca ascult rock si rap. La inceput nu m-a crezut si mi-a zis "Cum ma, tu? Pai n-ai nici plete, nici haine largi, nici nu fumezi.". M-am uitat la ea cu scarba si m-am carat de acolo. Mentalitate de manelisti.

| herbil6 a răspuns:

Deloc conteaza ce ai in suflet nu cum arati

| Beforethedawn a răspuns:

Esti prost daca crezi ca aspectul corespunde unui anumit gen muzical