| seful a întrebat:

Credeti ca o relatie este afectata de faptul ca, candva se facea sex zilnic si dupa ceva timp s a mai rarit...adica la 2 3 zile?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, eu nu cred ca la 3-3 zile e rar, sau ca relatie e afectata, depinde de parteneri, dar dupa un timp poate nu mai simti aceeasi pasiune si acelasi chef ca la inceput, cum era inainte, mai apar si alte griji zilnice, nu e afectata sau cel putin nu ar trebui sa fie...

10 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

O relatie este afectata atunci cand sunt afectate sentimentele!

mlm
| mlm a răspuns:

Nu cred ca asa ceva te poate afecta in vreun fel, dar asta depinde si de parteneri.

| Artemiss a răspuns:

Nu neaparat...insa poate fi vb de plictiseala sau de alcv...insa o rel nu se bazeaza doar pe sex si e ok sa faci odata la 3 zile...tongue

| vykkusor a răspuns:

Nu ar trebui ca relatia sa fie afectata, iar sexul zilnic nu-i chiar atit de...

| Adyna_2391 a răspuns:

Nu am mai intrat de mult pe TPU si chiar daca sunt a 11-a care iti raspunde la intrebare chiar vreau sa o fac pentru ca si eu m-am confruntat cu aceeasi problema; la inceput eu si iubitul meu o faceam zilnic apoi la 2-3 zile, iar acum, inainte sa ne despartimo faceam chiar foarte rar. Ajunsesem sa cred ca am eu o problema dar sa stii ca nu e ceva neobisnuit pentru ca de-a lungul timpului intervine rutina si nu mai e acelasi interes ca la inceput.Nu trebuie sa te ingrijorezie ceva normal atat timp cat nu se ajunge la o sapatama, chiar doua fara sex. te-am pupat:*

| Andreea24 a răspuns:

2-3 zile este un interval ok pentru ca relatia sa fie buna din punct de vedere al sexului. Cand ajungi ca perioada lipsita de sex sa fie de ordinul saptamanilor, uneori chiar lunilor atunci da, este o problema. Si, referitor la importanta acestui acthappy intr-o relatie, nu ca este important, este foarte important, din numeroase puncte de vedere, de la sanatate pana la legatura propriu-zisa pe care o mentii cu iubitul, sotul, etc. O relatie fara sex este o prietenie, adevarat, de multe ori, foarte puternica, insa doar prietenie...

| iuliana21 a răspuns:

NU CRED... O RELATIE NU SE BAZEAZA P SEx ...BINE E SI EL IMP INTRO RELATIE(20%)si nici p iubire... iubirea tine un an doi 3 mmaxim. apoi ramane intalegere respectul...si dupa mult timp intervine din pacate obisnuinta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este perfect normal si ok!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tin sa-ti sugerez sa compensezi cu secretara.Caci daca esti sef nu pot crede ca n-ai secretara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sper ca nu, acum depinde de motive...
@iuliana21: daca asta simti, te compatimesc.