| Andreea1095 a întrebat:

Am 21 de ani și îmi propun ca cel târziu pana la 30 de ani sa concep un copil dar îmi e frica de faptul ca nu as avea șanse din cauza ca nu am avut menstruatie timp de 2 ani din cauza unor dereglări hormonale.Din iulie mi-a revenit și durează cam 2-3 zile. Credeți ca mi-a fost afectata cu ceva fertilitatea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nimeni nu poate sti cu siguranta. Probabil da, dar va trebui sa iti faci analize ca sa afli. Ceea ce redem noi, fara nici o baza stiintifica, nu are nici o valoare.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Trebuie sa incerci intai. O viata de cuplu, regulata dpdv sexual, timp de 1-2 ani care nu se soldeaza cu o sarcina, trebuie investigata. Deocamdata...doar ne dam cu presupusul!

| baru a răspuns:

Timpul trece. Priveste inainte cu incredere. Dupa o anumita varsta, este foarte greu!

| Teodorel a răspuns:

Ai zis ca vrei pana la 30 de ani. pana atunci chiar daca ai ceva ar trebui sa-ti revi

| Teoc38 a răspuns:

Nu există niciun motiv să-ţi fie teamă. Dacă nu-l vei mai putea concepe, îl vei putea înfia. E plină România de copii abandonaţi.

| Felys a răspuns (pentru Teoc38):

Numai copii de tigani si de tampiti, copiii mostenesc genele parintilor si cei care infiaza se expun unui risc extrem de mare, nici in gluma nu as sfatui pe cineva sa ia un copil de la orfelinat, mai bine singur decat sa te chinui cu asa ceva