| consilierindragoste a întrebat:

Credeti ca o sot/e sau o partener /apoate sa fie fidela toata viata intr-un cuplu?

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Poate, dar depinde de cuplu şi de partener.
Bunicii mei au fost fideli 53 de ani, nişte rude îndepărtate sunt fideli de 30 de ani, se poate.
Da, dar fundamentul relaţiei lor era respectul, nu pretenţiile stupide şi materialismul!
Am o rudă care şi-a înşelat soţia pentru că după naşterea copilului vreme de un an pur şi simplu nu a mai vrut să se culce cu el. A comunicat, a rugat-o au vorbit şi ea ba că n-are chef, ba că nu poate, ba că nu-ştiu-ce... de fapt era vorba de un moft al ei în dauna respectului pentru partener. Desigur, e vinovat că a înşelat-o dar la urma urmei dacă divorţa tot el pica naşpa şi era într-o situaţie în care avea de ales dintre două rele aşa că, vezi tu, depinde de mulţi factori nu doar de indivizi în sine.

9 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Consilierindragoste, când partenera te înşeală, o simţi. Când te culci cu cineva 50 de ani, îl/o simţi.
Dacă niciunul dintre ei nu l-a simţit niciodată pe celălalt că ar fi călcat strâmb şi, în plus, nu există niciun dubiu din partea nimănui (atât a familiei cât şi a cunoscuţilor), eu înclin să cred că aşa e.
Până la proba contrarie (care nu va mai veni căci sunt morţi amândoi, între timp) îi cred pe ei.
Salut.

| Азбука a răspuns:

Depinde de sot, de partener, si chiar de cuplu.

| pengu a răspuns:

Cu siguranta DA. cel putin din perspectiva mea, el nu imi da motive sa il insel (oricum nu as face asta), este atent, comunicam, ne simtitm foarte bine unul langa celalalt si cred ca si el gandeste la fel. totul depinde de ambii parteneri si de tipul de relatie pe care o au. happy

| ZapPy a răspuns:

Depinde de fiecare cuplu in parte. Din pacate majoritatea persoanelor se casatoresc ori de gura lumii gen "ba ai x ani si nu ai pe nimeni" ori ca sa le fie mai usor sau alte motive idioate sincer.
Persoanele care chiar simt un chemestry imens si care dureaza, atunci da e foarte posibil ca se hranesc unul cu energia celuilalt. Dar in alte cazuri nu prea, la un moment dat se satura unul de altul, sexul care este foarte important devine monoton/o rutina si normal ca apar tentatii in alta parte.
Dupa mine cel mai bine ii sa te casatoresti cand simti cu toata fiinta ca aia ii persoana potrivita nu cum cunosc cazuri:"aveam amandoi o varsta, ne intelegeam...de ce sa mai amanam?". Fiecare cum stie... happy

| consilierindragoste explică:

De unde sti tu kongeriket daca bunici tai au fost fideli unui altuia crezi ca daca au ramas impreuna au fost si fideli? cu toate astea am sa iti dau fundita pentru ca ai adus cu tine si o povestioara foarte reala cu care se confrunta multe cupluri casatorite si din care au invatat ceva daca au citit-o.baravo asa se ajuta oameni. din greselile altora invatam si din greselile noastre ii invatam pe alti.succes

| zonik93 a răspuns:

Depinde cu ce barbat/femeie esti intr'o relatiee.:p
Sunt oameni care te inseala cu gandul si sunt oameni care te inseeala cu alta/altu happy
Parerea mea :*

| liaa a răspuns:

Eu cred ca da dar totul depinde de parteneri de ce esti dispus sa oferi iar cel mai important sa comunici si sa stii sa-l asculti pe cel de langa tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. Daca exista iubire pn la adanci batranesti dahee hee. Daca exista comunicare si acdeias legatura stransa intre parteneri. o relatie poate exista toata viata. Dar in momentul in care apare gelozia si inselaciunea. cuplul nu va mai fi niciodata ca inainte.sad

| alisa_5292 a răspuns:

Salut! da sunt persoane care poate sa fie fideli/e doar daca iubesc cu adevarat partenerul pina la sfirsit.