| babytsu a întrebat:

Credeti ca intr-un cuplu conteaza doar sexul?batting eyelashes

Răspuns Câştigător
| Spufff :x a răspuns:

Nu.NOrmal ca nu happy. Daca iubesti cu adevarat happy si este respect in acea relatie e ok.happy. Mi se pare stupid. cand intr-o relatie baiatul te lasa deoarece nu ai vrut sa intretii relatii sexuale cu el. rolling eyes. Daca fata vrea sa se pastreze, ce pana mea vreti? nu va convine sunt multe pe stradawinking

13 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, nu conteaza numai sexul intr-un cuplu...sexul pana la urma e o activitate, dar iubirea e cea care conteaza cel mai mult, respectul, comunicarea, intelegerea, increderea...normal ca depinde si de varsta celor 2, daca au o varsta destul de frageda, pot avea si o relatie fara sex, dar de la o anumita varsta e o necesitate, dar important e sa faci dragoste cu partenerul/a, nu sex, pentru ca sexul e o simpla activitate, dar cand faci dragoste te implici nu doar fizic cat si emotional, pui suflet in acel act.
Nu poate conta numai sexul, sexul are si el rolul sau, degeaba din punct de vedere sexual cei 2 se inteleg de minune, daca in viata de zi cu zi au alte probleme.

| Anca a răspuns:

Nu conteaza DOAR sexul.
Conteaza SI sexul happy

| catthshshshs a răspuns:

Face si el parte din relatia de cuplu, dar nu este totul. Mai trebuie afectiune, iubire, respect, incredere.

| catthshshshs a răspuns:

Bineinteles ca nu! El conteaza intr-o proportie oarecare, mai important este respectul, increderea si afectiunea reciproca.

| Elena1234456 a răspuns:

Nu, sunt alte lucruri mult mai importante (comunicare, dragoste, etc.).

| Farcas a răspuns:

Nici vorba. E adevarat ca are si sexul un rol destul de important in relatia de cuplu dar mai degraba atunci cand e vorba de casatorie in rest se poate trai si bine mersi fara sex sunt mult mai multe lucruri care intarasc o relatie.

| stresu a răspuns:

îi şi el pe acolo, dar nu e baza. E ceva ce vine după multe alte detalii. Sau e practicat ca sport naţional din câte văd.

| nicol20 a răspuns:

Categoric nu

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Pentru unii da, pentru alţii nu. Eu sunt împotriva acestei afirmaţii. Într-un cuplu ar trebui să există sentimente, iar dacă ar conta doar sexul, nu ar mai fi loc de acesta şi ar rămâne doar instinctele animalice ale unor oameni...

| Frogie a răspuns:

Intr-un cuplu in care ambii parteneri se iubesc, nu are cum sa conteze doar sexul! Sunt lucruri mult mai importante, cum ar fi respectul, dragostea, comunicarea! Ok, ca pe langa astea se incadreaza si sexul, e alta chestie! Toate conteaza, dar nu numai sexul!

| yanny`s a răspuns:

Normal ca nu. sunt alte lucruri mai importante, decat sa-ti pierzi capul doar cu astalaughing pai noi din ce ne-am mai certa daca ar conta doar sexul?laughing

| lifeistough a răspuns:

Nu, conteaza doar dragostea!

| any_5154 a răspuns:

DOAR sexul nu conteaza. Sexul insa conteaza. Este vorba de compatibilitate. Dar depinde la ce te gandesti. Daca cumva partenerul tau insista sa faca sex cu tine si sunteti impreuna de 1 luna...clar urmareste altceva de la tine. Este greu si pentru partener daca doreste persoana de langa el, insa respectul fata de tine ar trebui sa-l faca sa se abtina. Si inca ceva... daca sunteti un cuplu care va iubiti, nu ar trebui sa existe "sex" ci "dragoste",winkingsunt 2 lucruri diferite.