| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca poate exista flirt fara atractie? Adica poate cineva sa flirteze cu o alta persoana, si chiar daca o face numai din distractie, fara sa fie totusi o minima atractie reciproca?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Trebuie sa existe o chimie, o atractie intre cei doi, trebuie sa aiba omul un interes pentru a vorbi cu tine, dar de vorbit ca simpli amici da, desigur ca dar nu se va ajunge la o relatie pentru ca nu exista nici o atractie fizica

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

DA, poate exista si flirt fara a exista si atractia sexuala si acest lucru se poate intampla in foarte multecazuri/situatii. Acest lucru este "confirmat" si de analiza atenta si corecta a celor care au elaborat definitiile in DEX : "FLIRT, flirturi, s.n. Conversaţie uşoară, cu aluzii de dragoste, între un bărbat şi o femeie. ♦ Legătură de dragoste lipsită de profunzime, nestatornică; aventură sentimentală. ♦ Persoană cu care cineva întreţine o astfel de legătură. – Din fr. flirt." Aluziile cu conotatii sexuale nu trebuiesc asociate si/sau confundate cu dorinta efectiva de a intretine sex cu persoana respectiva. big grin

| Mada1920 a răspuns:

Nu,este aproape imposibil.

| IJustDeath a răspuns:

Normal,la mine la școală așa ceva este normal, mormoloci flirtează cu fetele, ele îi bat și cam atât...
Simplu happy