| CrinaRA a întrebat:

Credeti ca poate exista flirt fara atractie? De ex, un barbat si o femeie pot flirta fara sa fie atrasi unul de celalat, asa, numai in gluma sau ar exista totusi un sambure de atractie intre ei. Vorba aceea: de cele mai multe ori, in gluma se spune adevarul. Voi ce credeti? Dau funda. happy

Răspuns Câştigător
| MadaMadalina1234 a răspuns:

Depinde de persoane! Totusi eu as putea flirta chiar si cu un prieten, dar ar trebui sa existe o atractie intre noi sau sa am eu o atractie pentru el.

7 răspunsuri:
| MishuD a răspuns:

Flirtul poate exista si fara atractie, e ok sa o faci, de amuzament, de plictiseala... etc.
Daca o femeie face 3-4 glumite cu aluzii nu inseamna neaparat ca o sa ridice gleznele la urechi si o sa strige "ia-ma aici bai baieteee!" laughing

| RAY a răspuns:

Atractia este ceva involuntar,ca frica,nu poti determina frica voluntar,frica aia cand mergi prin cimitir noaptea sau noaptea auzi zgomote ciudate sau ca cineva te priveste,frica aia pur simplu e mai puternica ca partea rationala,la fel e si iubirea,atractia fizica, ele sunt instante, apar imediat, fetele daca te vad baiat glumet de treaba te vad ca pe un prieten, urmand ca sa se descarce tie la nevoie sau sa i devi fraierul de care profita la nevoie in viitor te asteapta rolul de barbat provider

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti flirta cu o vaca? Sau un cocalar cu 4 clase cu pantalonii rupti in fund? Nu cred. Deci da, trebuie sa existe un gram de atractie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, am flirtat cu un coleg ( pentru care nu aveam sentimente) ca sa fac gelos alt coleg, dar rezultatul a fost naspa, l-am facut pe ala prea gelos. Deci nu-i o idee buna sad

| EmanuelKant a răspuns:

Nu cred ca simti tentatia de a flirta cu o persoana decat daca esti atrasa de ea.

| ALOALO123 a răspuns:

Da,poate exista.Eu am un grup de prieteni in care sunt si baieti si uneori flirtam unul cu altul din amuzament...Gen o prietena a facut pariu cu mine ca nu am curaj sa flirtez cu unul dinte baieti....Asa ca i-am aratat ca am curaj!