| galiij a întrebat:

Buna TPU, credeti ca problemele personale, de exemplu tristetea si depresia ne pot afecta relatia cu persoana iubita?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depresia si tristetea, ne pot afecta viata si munca, si chiar randamentul la invatat.
Cu persoana iubita este diferit, ca de esti cu adevarat indragostit de persoana repectiva, dispare orice urma de depresie si tristete fiindca atunci sufletul tau usor, zboara, viseaza nuami la lucurui frumoase samd.

| sofisis a răspuns:

Bineinteles ca afecteaza. Nu suntem roboti iar tot ce simtim, fie ca vrem sau nu, se va reflecta in relatiile cu cei din jur (parinti, prieteni, iubiti, soti, copii etc). In situatiile de genul asta trebuie sa comunici cu peraoana cealalta si sa ii explici prin ce treci si de ce te comporti intr-un anume fel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu doar cu iubita ci cu toata lumea, chiar și cu familia

| Daz01 a răspuns:

Da! Dacă probleme nu sunt rezolvare vor duce cu siguranță la probleme în cuplu, mai ales dacă nu ești deschis cu partenerul tău astfel încât să știe că ai o problemă ce necesită autor și din partea lui. Succes