| soricioaica :P a întrebat:

Daca intr-un cuplu, domnisoara este mai mare cu 1 an, decat el, vedeti vreo problema in asta?
Sau daca nu se resimte acum, mai tarziu credeti ca ne va afecta intr-un fel sau altul relatia?

21 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu stai liniștită.
Nu poartă cartea de identitate la gât să vadă lume diferența de un an și nici mai târziu nu se va resimții acest aspect.
Pa, pa.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Absolut de loc.Am vazut cupluri durabile in anturajul meu cu si mai mare diferenta(5 ani).

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu e nici o problema, diferenta nici nu se observa, e foarte mica.
Va doresc multa fericire, indeplinirea tuturor dorintelor si un PASTE FERICIT!

| Libelle a răspuns:

Demi moore sh ashton e o diferenta enorma, madonna.bine ele sunt vedete dar daca ele pot noi de ce sa nu putem? e o tara libera sh apoi daca zice cineva ceva nu conteaza.mama mea e mai mare cu 3 ani decat tati si nu se vede iti zic sincer

| 16.laura.16 a răspuns:

De cele mai multe ori, varsta nu este esentiala in ceea ce priveste o relatie. Totusi, exista posibilitatea sa apara o diferenta in mentalitate, asteptari sau sentimente.
Eu consider ca impreuna se poate trece peste orice, asa ca iubiti-va : restul vine de la sine!

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Nu cred că asta contează. Daca vă iubiţi doar atât conteazăbig grin
P. Sbig grinepinde de cuplu...mami e mai mare decât tati cu 1 an si aproape îşi dau în cap laughing. da nu e din cauza vârstei, stai liniştitălaughing

| Emeraude a răspuns:

Iubitul meu este mai mic decat mine cu aproape 4 ani. Si suntem impreuna de 2. Pot spune ca n-am avut parte niciodata de o experienta asemanatoare, alaturi de el traiesc orice sentiment mai intens, ma bucur si plang mai mult! Eu sunt genul de persoana care se plictiseste imediat, dar el imi face intotdeauna surprize din orice punct de vedere si simt ca in fiecare zi ca relatia noastra e de abia la inceput, cu acei fluturasi in stomachee hee. Vezi tu, trainicia unui cuplu nu depinde doar de varsta sau de standardele impuse din stramosi, depinde si de caracterul fiecaruia si de compatibilitate. Degeaba stai cu un tip de aceeasi varsta cu tine, daca nu ai nimic in comun cu el.Deseori, gasim fericirea unde nici nu ne imaginam... Deci nu, nu vad nicio problema in a fi intr-o relatie de acest gen, totul depinde de voi, de cat de bine va simtiti impreuna! Stii tu, unde dragoste nu e, nimic nu ehee hee.

| Ea12345 a răspuns:

Ce problema sa fie? Unde e dragiste, mai conteaza varsta?love struck

| Ea12345 a răspuns:

Nu vad nicio problema. Daca exista iubire, nu mai conteaza nimic.happy

| eugem35 a răspuns:

Nu este o problema varsta

| Didii15 a răspuns:

1 an nu este asa mare diferentahee hee

deci don't worryhee hee Be happy!; x

| ZeroBarat1 a răspuns:

Nu are nimic, dar nu mai mult de 3-5 ani. ceao

| casy14channel a răspuns:

Nu in nici un caz 1 an nu este mare lucru si mama mea este mai mare decat tata cu un an si cateva luni si nu ii afecteaza cu nimica, asa caa stai linistita, daca va iubiti este tot ce cinteaza!

| sinziana1 a răspuns:

Nu va fi nici o problema.Mama e mai mare ca tata cu un an si nu e nici o problema.Se inteleg foarte bine si sunt de aproape 17 ani impreuna.

| TzrM a răspuns:

Nu cred ca e vreo problema, eu am fost cu un baiat cu 2 ani mai mic decat mine...Pasta fericit!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are cum sa fie vreo problema un an e putin, au fost cazuri si de diferenta mai mare de ani si s-au iubit enorm, deci se poate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un an nu e o problema, cred ca nici nu s-ar cunoaste diferenta, mai greu ar fi sa fie mai mare cu mai multi ani, in timp cu siguranta s-ar observa diferenta de varsta. Daca va afecta relatia? Nu cred, atata timp cat va iubiti va respectati si nu bagati in seama aceste"impedimente"...Am fost in situatia asta, mi-a fost destul de greu sa accept diferenta de varsta, insa intre timp am ajuns la concluzia ca totusi nu varsta ci intelegerea conteaza.

| Diiux a răspuns:

Nuuu in nici un caz nu le va afecta relatia

| michyy a răspuns:

Un an nu se pune. daca erau 5 mai ziceam asa ca stai linistita. te pup.paste fericit

| leelou a răspuns:

Domnisoara mea a fost mai mare cu 6 ani decat mine. Si a tinut destui ani happy Nu din cauza diferentei de varsta ne-am despartit. Stai linistita, nu-i bai. mai ales diferenta de 1 an.

| dianaoana a răspuns:

Nu... nu ...si nu atata timp cat al iubesti si te iubeste ce mai conteaza varsta? explica-i jumatati tale ca nu trebuie sa se gandeasca la varsta ca nu are nimic