| ThisGirlHere a întrebat:

Credeti ca relatiile la distanta pot tine? Eu da. Astept raspunsuri sincere si argumente. big grin ( Funda.)

Răspuns Câştigător
| PsychologyCupid a răspuns:

Da, pot tine.Dar se intampla extrem de rar si cu foarte mult efort din partea ambilor parteneri. Eu am fost plecat din tara doua saptamani jumatate si am crezut ca nu se mai termina timpul si simteam ca imi explodeaza inima. Atat de rea este distanta. Iti rupe legatura incet incet si te schimba foarte mult. Iar odata ce corpul tau accepta lipsa partenerului sau partenerei, cu greu mai reaprinzi scanteia relatiei. Daca ai o alegere, nu alege niciodata distanta, e un chin prin care nu merita nimeni sa treaca. Mult noroc happy

19 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
La mine, nu!
Fiecare cu norocul său.
Pa, pa.

| Bacemi a răspuns:

Da. Pentru ca da.

| Andandut a răspuns:

Depinde de distanta, poate tin ele un an sau doi cei mult...dar dupa apare la amandoi dorinta de a sta cu cineva zi de zi impreuna...

| RAY a răspuns:

Daca sau cunoscut real si se iubesc sincer si au incredere unul in celalalt da e posibil desi e greu e posibil
am avut si eu o relatie de asta si o regret mult nu poti avea incredre in persoanele de pe net aici e mai mult comedie decat seriozitate,isi faci vise,iluzi, te pierzi, apoi vezi pe cine iubesti ai suferi pentru ce?
mai bine real e mult mai bine, ca sa te intarnesti cu cineva pe net e ok din acelasi oras, dar distanta e o povara grea

| Azµre a răspuns:

Nu, e o iluzie. Țin de la o anumită vârstă și o anumită implicare.

| FadetoBlack a răspuns:

Nu, nu pot ţine... Adică intervine neîncrederea... Bine depinde şi de partener. Foarte puţine relaţii la distanţă merg cum trebuie.

| drhotzu a răspuns:

Nu pentru ca nu poti sa traiesti o relatie cu adevarat daca esti la frecventa redusa... iar ca sa ai ceea ce se numeste o relatie trebuie sa ai interactiune fizica! sunt multe, foarte multe care fac ca o relatie la distanta sa fie mai putin decat o relatie adevarata... si stiu despre ce vorbesc pentru ca am fost intr-o relatie la distanta 2 ani apoape, si oricat am incerca nu a mers!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Nu cred că pot ţine.
Depinde de fiecare ce noroc are.
Te pup!

| τττ a răspuns:

Daca voi doi va iubiti cu adevarat, relatia voastra va decurge ok.De obicei, relatiile la distanta nu prea merg.De ce? Ori ea/el il/o gaseste pe altul/alta, ori dorul este prea puternic si nu mai puteti trai unul fara altul si decideti sa va despartiti.Acum,daca intre voi doi e o dragoste curata, va rezista cu siguranta!

Răspuns utilizator avertizat
| BlackEyedGirl a răspuns:

Nu credwinking Pentru ca e mult mai frumos sa fii cu persoana iubita, sa stati unul langa altul, sa va atingeti... Asa la distanta nici nu stiti unul de celalalt, el poate sa te insele si tu sa nu stii, sa aiba o relatie cu alta si tie sa iti spuna ca te iubeste doar pe tine.

| Ella3133 a răspuns:

Nu prea cred in ele, adica dincolo ne monitor, in viata reala nu stii ce face partenerul...nu ii vezi privirea atunci cand vorbeste cu tine, cand te vede etc.
Desigur nu zic nu ca se poate sa existe si ceva exceptii care fie super sincere.
Asta e parerea mea... Funda? big grin

| Rooksee a răspuns:

Daca va intelegeti bine pot sa tina relatiile la distanta. Eu m-am despartit de un baiat de la distatna pentru ca era impulsiv nu pentru ca statea departe.

Răspuns utilizator avertizat
| Mădiiiiie a răspuns:

Nu intotdeauna, dar normal ar trebui sa tina daca amandoi sunt hotarati ca se iubesc happy

| simplyM a răspuns:

Depinde daca ambii parteneri sunt hotarati si tin cu adevarat unul la altul....si daca e asa atunci probabil vor trai fericiti pana la adanci batraneti iar in caz contrat cu pareri de rau se vor desparti...happy

| denissemrr a răspuns:

Scurt..nu...

| ilinca1901 a răspuns:

Din propria experienta iti zic ca nu prea.eu m-am mutat de la o scoala la alta si nu am mai vb de atunci asa de des din cauza programului.

| biancaradu123 a răspuns:

Depinde de parteneri adica daca unu nu tine la celalalt relatia se poate destrma mai ales daca unul dintre voi e gelos dar daca va iubiti sincer orice e posibil big grin