| eugenl a întrebat:

Eu vreau sa-mi gasesc o fata, cu care sa intemeiez o familie (banuiesc ca nu sunt singurul). Credeti ca internetul ma poate ajuta sa o gasesc, daca da dati niste referinte. Eu as vrea sa incep o relatie la distanta si apoi apropierea, credeti ca se poate? Astept raspunsuri sincere si complete!

Răspuns Câştigător
| kayd a răspuns:

Da, sigur ca da, internetul poate fi un mijloc de relationare pentru oameni. Este foarte posibil sa ramai dezamagit, asa cum se pare ca patesc cei mai multi, insa este posibil sa fii tocmai tu norocosul castigator al marelui premiu. Daca merita sau nu sa incerci, este o decizie care-ti apartine in totalitate. Insa trebuie sa stii, cine nu risca nu castiga. Va trebui sa redactezi un profil de prezentare in care sa spui cine esti, cum doresti sa fie jumatatea ta... Atentie, tot ceea ce scrii despre tine trebuie sa fie sincer, sa corespunda realitatii, pentru ca cei care ascund adevarul sau il cosmetizeaza, risca sa para neseriosi si in consecinta sa ramana dezamagiti. Iti doresc succes!

13 răspunsuri:
| Leon a răspuns:

Nu crezi ca ar fi mai bine sa 'speculezi' orice ocazie?straight face

| albastrualb77 a răspuns:

Ai putea incerca, NICIODATA sa nu spui NICIODATA, nu stii ce-ti rezerva viitorul, bafta.

| a1doru a răspuns:

Mai omule,tu stai inchis in casa? nu ai si tu un anturaj, nu ai familie, rude? Internetul e cea mai mare tampenie pentru astfel de demersuri.iesi si tu in lume si se va rezolva problema de la sine.

| Feliciann a răspuns:

Si eu caut asta de ceva timp. problema este ca n-am gasit o fata care sa vrea ce vreau eu adica o familie un copil si un camin. toate vor disco bani de hanine si iti zice acpoi nu este destul ca te calc si te satisfac.

| adb a răspuns:

Nu te increde prea mult intr-o persoana pe care o gasesti pe internet,NICIODATA, pricepi? si vorbesc foarte serios, foarte multe dezamagiri am avut din partea unor astfel de oameni si nu doresc nimanui sa pateasca la fel.Relatiile la distanta sunt bolnavicioase de ambele parti si intotdeauna se termina prost, asa ca eu spun sa astepti pana vei gasi pe cineva care sa iti fie aproape si crede-ma ca pe net nu vei da de asa ceva.Aceasta lume virtuala a ajuns sa degradeze fiinta umana...nu ai incredere nici in cel care iti e aproape,nu mai spun de cel de pe internet care poate din motive naive, hilare, din dorinta de a intruchipa perfectiunea isi creeaza o imagine FALSA! Dar probabil ca esti destul de matur incat sa constizezi toate astea si fara sa ti le spun eu.Ai grija pe cine bagi in suflet...

| oSalamadra a răspuns:

Nu!

| Francii99 a răspuns:

Incearca p www.matrimoniale.ro poate merge;) fundita :o3 :o3

| iordanescu a răspuns (pentru Francii99):

Francii tu ai prieten?

| Quin_Rocky_1984 a răspuns:

Am avut un esec ca oricare om in viata asta si vreau sa-mi regasesc o alta femeie sa i-mi refac o familie...

| Fata_Ion_1987 a răspuns:

De toate genurile de muzica.

| Fercu_Alin_1984 a răspuns:

Vreau sa imi gasesc jumatatea

| Paun_Monica_1990 a răspuns:

Dar nu ai mai gasit nici ofata pana acum

| eugenl explică (pentru Paun_Monica_1990):

Am mai vb cu fete, dar se pare ca nu suntem pe aceeasi lungime de unda