| anonim_4396 a întrebat:

La ce varsta te vei gandi sa-ti intemeiezi o familie?

17 răspunsuri:
| cuvant a răspuns:

29-30 de ani.

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Eu consider că mai întâi trebuie să am o viaţă stabilă din punct de vedere profesional cât de cât iar apoi mă pot gândi şi la planul familial. Cred că pe la 23-24 de ani va fi cel mai bine deoarece aproape voi avea facultatea terminată şi îmi voi construi drumul în viaţă.
Pa-pa!

| Andr3 a răspuns:

Vreau sa termin o facultate, sa dau un master, sa imi croiesc drumul in viata dupa cum imi spune inima, sa gasesc un loc de munca stabil si apoi imi voi intemeia si o familie si imi voi cumpara o casa mare cu gazon si piscina happy (vise laughing glumesc, dar sper sa ajung cat mai aproape de asa ceva ). Deci in concluzie pe la 25 de ani.Nu sunt genul de persoana de acord cu casatoriile dupa 30-35 de ani. Consider ca trebuie sa avem si copii (casa fara copii este pustie si eu iubesc copilasii ) si daca ii concepem asa tarziu vom si deja destul de in varsta cand vor avea nevoie de noi.Deci mai intai implinire profesionala si materiala. Dupa 22-23 de ani e cel mai bine happy

| Peter28 a răspuns:

De la 25 inainte

| Gorath a răspuns:

Niciodată.Nu vreau să am responsabilităţi de genul şi să intru într-o rutină din care nu mai pot ieşi.Văd altfel viaţa, mult mai spontană şi interesantă decât viaţa de familie.

| Andr3 a răspuns (pentru Gorath):

Esti o persoana gen :"eu sunt cel mai smecher nu ma intereseaza de cei din jur, imi fac viata cum vreau, nu ma iubesc decat pe mine si vreau doar sa ma distrez?".Si cand te vei indragosti de o fata ce vei face?(sunt curioasa, nu mi-o lua in nume de rau)

| Gorath a răspuns (pentru Andr3):

Ştii,nu eu nu văd viaţa ca voi:"termin facultatea, mă căsătoresc, fac un copil, schimb scutece şi am grijă de copil jumate de viaţă, după care de nepoţi şi mor pe la 70 de ani.".Nu, asta nu-i viaţă pentru mine, asta-i responsabilitate aiurea şi, mai pe scurt, sclăvie.Trebuie să-i faci pe plac soţului,copilului,să faci curat în casă şi să lucrezi (mai mult ca sigur ceva ce nu-ţi place).
Strict alegerea mea că nu vreau să schimb scutece şi să-mi îmblânzesc soţişorul toată viaţa,ci să călătoresc cât mai mult şi lucrând ceva ce-mi place-ideal ar fi artă, făcând dread-uri sau chestii handmade, undeva în Norvegia sau Scoţia.
PS.Oi fi eu bi, dar încă-s fată şi n-am ajuns la punctul în care vreau să mă căsătoresc cu una, înţelegi?

| Andr3 a răspuns (pentru Gorath):

Ok...scz,am crezut ca esti baiat de aceea te-am intrebat ce ai face daca te-ai indragosti de o fata.Scz happy si app, conceptiile tale par interesante de o parte

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La vreo 25 cand o sa am apartamentul meu, 2 catei si o pisica thinking Nu vreau o familie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu m-am gandit...dar nu prea curand...am o viata de trait.big grin Oricum mai am timp destul si pentru o familie.happy Mai intai sa am un servici stabil, sa nu traiesc pe banii viitorului meu soțior, care o fi si acela.laughing

| 7Mary7 a răspuns:

De la 25 de ani in sus! big grin

| Xpert a răspuns:

Sper ca pe la 25-30 de ani! Asta ca sa pot fi sprijin pentru copii mei cat mai mult timp!

| DSabb a răspuns:

22 - 25 cam asa

| Andrei899 a răspuns:

24ani-25ani

| geotechnical a răspuns:

In primul rand cred ca sunt mai multi factori care determina acest lucru tongue eu am 24 ani si inca nu ma gandesc momentan pana imi termin studiile dupa aia o sa fie altceva

| Annutsa a răspuns:

Nu m-am gandit inca. Oricum, am toata viata inainte, de ce m-as gandi de pe acum?^_^