| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca si femeile pot iubi cu adevarat?

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

Normal! Daca te place mult fizic, te iubeste de te rupe si face orice pentru tine. Asa cum si invers daca unu place f tare pe una.
Daca ambii au aceiasi nota fizica se vor iubi la fel de tare reciproc.
Cand barbatu iubeste si ea nu, e clar ca el are nota fizica mai mica.

Se cam generalizeaza ca ele nu prea iubesc pentru ca un procent f mare de barbati nu-s atractivi, spre deosebire de un procent mare de femei care-s medii atractive sau na adica f okey.
Deci sa zicem ca, cam 30 % din barbati arata ca lumea, dar cam 70-75 din femei are cat de cat ca lumea, deci?
E f clar. Si alea care aleg sa stea cu aia neatractivi, ii vor folosi, sau nu vor sta, una din doua.

Deci s-ar trage concluzia ca ele nu pot iubi ca lumea, total gresit.

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

Deci daca nu esti frumos nu te poate iubi o fata?

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Nu, asa cum nici invers, daca o femeie nu e frumoasa, un barbat nu o va iubi.

| BuBBlesykeSs a răspuns (pentru RAY):

Ia povesteste

| RAY a răspuns (pentru BuBBlesykeSs):

Iti povestesc mai multe
prima iubire o fost o fata pentru care simtem chesti gen inima imi batea puternic, nu puteam comunica cu ea, eram fericit sa o vad, aveam vreo 16 ani,s-a maritat ea apoi, apoi am cunoscut alta fata online tot asa din glume am ajuns sa o iubesc, doar ca nu a tinut ca distanta prea mare, desi eu unu am iubit si am suferit, faza e ca la inceput nu stii ce e iubirea, vb de pubertate tu simti doar atractie sexuala atat apoi apare si iubirea

| BuBBlesykeSs a răspuns (pentru RAY):

Nu, faza e ca niciodata nu o sa stim cum e persoana din fata ecranului pentru ca multi se si regăsesc unii nu, si cand zic nu pentru ca in viata reala cand va întâlniți ii scade orice dorință legata de tine, pentru ca simte ca nu o mai atragi.
Dar de fapt noi suntem vinovati pentru ca interpretăm lucrurile aiurea ne formăm asa zisa persoana cum ne place noua si in realitate ne pica fata peste cine dăm.
Asa ca eu una chiar m-am lecuit sa mai raspund la indivizi si daca pica ceva in viata reala pica daca nu, nu ma stresez prea tare.

| RAY a răspuns (pentru BuBBlesykeSs):

Corect,aici nu vorbim doar de fizic dar si de caracter

| BuBBlesykeSs a răspuns (pentru RAY):

Iti recomand sa te uiti pe Mtv sa vezi acolo, este un show se numeste catfish, mie mi se pare foarte interesant, sunt unii care vorbesc cu anii pe internet si se duc sa si întâlnească "iubirea" de pe internet si sunt multi cu conturi false si asa mai departe...mie mi se pare foarte interesant

| RAY a răspuns (pentru BuBBlesykeSs):

Eu personal numai cred in asa ceva, numa dezamagiri atat, o sa ma uit

| Mosotti a răspuns (pentru BuBBlesykeSs):

Pai 90 % dintre indivizi care-ti scriu, vor sex de la tine. Ti-o zice clar, sau chiar daca te minte ca vb de alte chestii, vor sa duca discutia la sex. Dar sunt si tipi okey.
Insa pe net doar se face cunostinta, in rest dupa aia se vad in real, nu se sta pe net mult. Dar se schimba poza inainte neaparat. Ca daca va placeti fizici, atunci deja 50 % sansa e sa fie okey la intalnire si dupa.

32 răspunsuri:
| ancaval a răspuns:

Bineînțeles!

| MaryMaria333 a răspuns:

Acuma depinde si de persoana. Dar...dc crezi ca ele nu?

| RAY a răspuns (pentru MaryMaria333):

O partea din mine crede ca si ele iubesc, o parte nu crede, ai auzit de ID VS EGO?

| MaryMaria333 a răspuns (pentru RAY):

Ummm nope. Tradumi laughing)

| BuBBlesykeSs a răspuns:

Dar barbatii cand?

| RAY a răspuns (pentru BuBBlesykeSs):

Sincer eu am iubit cu adv, nu pot vorbi in numele tuturor, daca vrei iti povestesc cum am iubit o fata

| Mosotti a răspuns (pentru BuBBlesykeSs):

Pai si ei! E valabil pentru toata lumea, si ei daca plac o femeie mai ca lumea, iubesc si ei de nu se poate. Nu e nici o diferenta. Aia care fac doar sex si atata, aia nu iubesc, dar si femeile care fac sex si atata, la fel. Deci depinde de situatie.
Fac si ei pe nebunii, dar cand se indragostesc, iubesc de numa numa, ca si femeile.

| BuBBlesykeSs a răspuns (pentru Mosotti):

Ai dreptate dar sa nu mai dea iluzii aiurea, ca totusi avem si noi un suflet

| Mosotti a răspuns (pentru BuBBlesykeSs):

Pai nu dau nici o iluzie, o da doar daca au un interes altul decat cel okey. Si daca-ti cunosti nota fizica, ti-ai cam da seama daca e iluzie sau nu. Cum adica da iluzii? In ce sens?

| BuBBlesykeSs a răspuns (pentru Mosotti):

Speranțe aiurea laughing

| BuBBlesykeSs a răspuns (pentru Mosotti):

Sa te ia cu lugu lugu si după sa te tranteasca de pământ (Sa nu mai vorbească cu tine ) după ce si a îndeplinit un anumit scop

| Mosotti a răspuns (pentru BuBBlesykeSs):

Si tu asa fraier sa fi sau eu sa pui botu la lugu lugu?! Ca aici e aici, daca esti baiat destept iti faci tu interesu facand-o sa creada ca te-a dus, faci sex, te distrezi si pa apoi. Tu vorbesti subiectiv, eu sunt obiectiv, ca stiu gramada de cazuri okey, nu se poate generaliza.
Si daca ma ia cu lugu lugu, daaaa, sti ca e posibil sa plece, nu iti faci tu iluzii in cap! Dar pana pleaca iti faci si tu treaba.
Ramai cu ce a fost bun pana pleaca, simplu, nu e musai sa vb cu tine 101 ani. Asa cum si tu poti face. Si daca-si face un interes, daca si tu ti-l faci, e tante pe mande, dar daca tu nu iti faci, ce sa zic? Si ii faci interesul ei de pomana.

| BuBBlesykeSs a răspuns (pentru Mosotti):

Da, greseala mea ca pun botul la toate prostiile (sunt fata)

| Mosotti a răspuns (pentru BuBBlesykeSs):

Da, pai ia sa nu mai fi fraiera! Ca ai de castigat, daca stii ca odata, de doua ori, de trei ori ai luat leapsa, invata din asta, ar trebui sa zici ca e posibil sa fie bine, dar si sa nu fie! Si sa fi pregatita si pentru faptul cand poate fi rau, sa nu mai ai soc.

Baietii stiu ca voi nu prea vreti sex simplu, asa ca ei mint ca sa faca sex, pe undeva da, si voi aveti o problema, ca pana la urma sexu e sex, iubirea e iubire, si o distractie nu strica si daca nu e iubire, ca si tu te simti bine ca si el.
Asa ca multi te pot minti! Si apoi pa.
Sigur ca sunt si baieti care vor sa fie cu tine. Dar cum nu sti, si daca ramai cu distractia e ok, ce ai de pierdut? Daca o fi sa fie bine, o fi, si aia e.

| BuBBlesykeSs a răspuns (pentru Mosotti):

Da ai dreptate, pai toata treaba e sa fiu întotdeauna asumata, ceea ce nu prea sunt laughing).

| RAY a răspuns (pentru BuBBlesykeSs):

Daca am fii sinceri am muri virgini

| Mosotti a răspuns (pentru BuBBlesykeSs):

Pai incearca usor sa fi ca doar tu suferi daca nu, si nu are sens ca abia la 30 ani sa fi cand e prea tarziu, fi la timp ca sa ai de castigat, daca nu, suporti consecintele, omul invata din gresesli. Rau nu e sa gresim, ci sa repetam aceiasi greseala la infinit. Nu se poate dintr-o data sa fi ok dar lent.

| Bozgi200 a răspuns:

Depinde de persoana, toți bărbații avem aceeasi problemă.
Si eu după 6 luni de relație uneori ma intreb daca ea chiar ma iubește cu adevărat. Chiar daca ea făcuse primul pas.
Avem această temere deoarece ne frică sa nu fim folosiți, sa rămânem cu inima frântă.

| RAY a răspuns (pentru Bozgi200):

Ai mare dreptate, e un mecanism de aparare, o nesiguranta

| AEWPenta a răspuns:

Nu,ele iubesc banii din pacate.

| Mosotti a răspuns (pentru AEWPenta):

Gresit, toata lumea iubeste banii, si eu si tu si toti! Dar cand iti place mult de cineva, te intereseaza acel cineva pentru cum este el, cand nu il placi si vrei sa stai cu el, normal ca stai pe interes financiar, si atunci normal ca vor doar banii, deci nu generaliza.

| PegassiDoctorulThau a răspuns:

Sa zicem ca da, sa speram ca nu. rolling on the floor Cand apare iubire adevarata da, dar sunt si multe iubiri false pe interes (depinde de persoane).

| SataniccBichh a răspuns:

Desigur,dar e o linie fina intre iubire si atasament iar o fata (inclusiv eu) nu prea stie mereu sa faca diferenta.happy