| lplostonyou a întrebat:

Credeti ca toti oamenii bogati sunt automat si oameni fericiti? Nu dau funditahappy dar puteti sa raspundeti desigur.

12 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, nu sunt, pentru.ca banii nu aduc fericirea; fiecare om se confrunta cu diferite probleme, daca esti bogat nu inseamna ca esti fericit obligatoriu; eu una as prefera sa nu am bani dar sa am parte de iubirea persoanei iubite, de sanatate si liniste sufleteasca.Crezi ca bogatii sunt fericitii? Cei bogati au multi dusmani, se confrunta si ei cu diferite probleme, banii poate cumpara multe dar nu iubirea, familia, sanatatea si viata.Cred ca cel mai important e sa ai parte de prieteni adevarati, de o persoana pe care sa o iubesti si sa te iubeasca, sa ai un loc de munca acceptabil si sa fi o persoana modesta.
Orice om are diferite probleme, daca nu financiare, are sentimentale, daca nu sentimentale, are poate probleme de sanatate, mereu exista probleme in viata fiecarui om, banii nu priveaza omul de tristete, singuratate, banul iti poate aduce multe satisfactii dar si prieteni falsi, in plus mai bine sarac cu inima buna decat bogat nefericit.

| Crisu a răspuns:

Ca sa faci bani trebuie sa muncesti[in ziua de azi nu mai e chiar asa], si un om care nu isi vede capul de treaba nu e deloc un om fericit. Dar daca e unu' de'ala de ii pica banii din cer exista posibilitatea sa fie fericit la inceput, dupa'aia incepe sa piarda multe in viata din privintsa asta.

| Razvan a răspuns:

Eu ca om bogat m-as ocupa sa le fac viata mai usoara celor care desi talentati raman in mizerie.Sunt niste copii minunati si talentele lor nu sunt apreciate.Imi pare atat de rau de eisadAjung prin alte tari si primesc de acolo burse si recunoastere
Bine vezi tu depinde si felul in care te imbogatesti. Daca e dintr-o data nu e bine ca esti concentrat pe propria bunastare pe principiul:acum ori niciodata
Daca insa ai muncit, ai pierdut nopti intregi si vezi rodul muncii tale materializat in bani atunci nu se face tranzitul de la om la animal ca in primul caz

| Sოﺁℓε a răspuns:

Buna! nu, nu neaparat uni isi folosesc bani ca masca sa ascunda cat de nefericiti sunt.

| WickedBoy a răspuns:

Sincer, DA! nu e ca in filme. E viata reala.Si banii inseamna putere. Puterea acopera fiinta umana.Deci da, pot ajunge sa fie fericiti doar din cauza ca au tot ce vorstraight face

| Ionutzz97 a răspuns:

Banii nu aduc fericirea

| rosto a răspuns:

Eu daca as castiga acum la loto, as fi foarte fericita. da, banii aduc fericirea, o intretin. eu as fi mult mai fericita daca nu as sta sa imi dramui si sa imi calculez banii cand ma duc in carrefour sa imi cumpar cate ceva. deci nu ma intereseaza ce "suparari" aduc banii, eu ii vreau big grin

| Georgix a răspuns:

Nu, nu cred asta...chiar daca stau bine din punct de vedere financiar, asta nu inseamna FERICIRE.

| M&M_2625 a răspuns:

Mie imi place sa cred ca banii nu inseamna fericire dar mi-am dat seama ca acest cuvant "fericire" are un sens diferit pentru fiecare dintre noi...happy, Stii cum e, degeaba ai de toate daca nu ai cu cine sa imparti. Am cunoscut multi oameni cu stuatii financiare bune care spuneau ca nu esti implinit atunci cand ai tot ce iti doresti din punct de vedere material, ci atunci cand te simpti iubit, apreciat, respectat nu cu forta sau din interes. Dar acum, nu toti oamenii sunt la fel, daca unii alearga dupa averi, altii alearga dupa sentimente. Oricine are momente grele, nu exista om care sa nu fi plans vreodata ...Prin urmare, nu cred ca soarta tine cont de bani happy

| nufar a răspuns:

Nu
si nici cei care au prea mare putere, stii ce i-a spus IISUS lui PILAT?
Daca TATAL MEU nu ti-ar fi dat puterea pe care o ai nu ma puteai judeca

| Sorinella20 a răspuns:

Stii vorba aia, banii nu aduc fericirea, dar o intretin... Nu poti fi fericit daca nu ai bani si esti sarac lipit, pentru ca nu-ti poti satisface unele nevoi, placeri, capricii, lucruri mici care te pot face fericit. Insa, trebuie tinut cont ca nu trebuie sa investim doar bani in aducerea fericirii in viata noastra, ci e nevoie sa investim si sentimente profundewinking Un om bogat care nu iubeste - este cel mai sarac om de pe lume!

| Spufulette a răspuns:

Da,banii aduc fericirea in cea mai mare parte daca ai pe cineva langa tine,cel mai bine e sa muncesti ca sa devii bogat,daca faci bani din prima,la inceput o sa fii suuuper fericit pentru ca in mintea ta esti bogat, dar cand realizezi ca banii sunt pe terminate, deja e cam nasol...