| cartofiorrrrrrrrrrrrr a întrebat:

Ce credeti despre oamenii bogati?

19 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Ce sa cred?straight face
Sunt oameni ca si noi. Unii buni, altii rai.DepindewinkingUnii daruiesc, altii nu happy
Sunt oamenii care au muncit pentru a avea atatia bani big grin

| Alexăndruţaa a răspuns:

Ca sunt increzuti si fara semeni

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

La ce te referi cand spui bogati? La bani/avere si atat? Imi placea o melodie de-a lui Bitza (oameni bogati) care spunea "Ar mai fi oameni bogati pe lume daca totul s-ar plati numai cu fapte bune?"... Degeaba au bani si avere daca interior nu au nimic.

| Antrax a răspuns:

Sunt al naibi de norocoshi

| inna a răspuns:

Sunt si ei tot oameni, numai ca au avut mai mult noroc in viata, s-au descurcat mai bine, au fost mai destepti si au reusit sa-si stranga o avere considerabila...Nu sunt neaparat mai rai sau mai buni.winking

| SweetCandy a răspuns:

Bogatii care desii au bani ff multi si nu au uitat de cei 7 ani de acasa sunt niste oamenii minuati, insa in ziua de azi rar mai gasesti asa ceva
Eu una apreciez bogatii care au ajuns asa prin fortele propriihappy

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

" Ca nu sunt neaparat si buni."

| AvalohAlyn a răspuns:

Oamenii bogati care dau ajutor sunt oameni in adevaratul sens al cuvantului dar acela ce isi foloseste bani doar pentru propria lui persoana si familie nu este om in adevaratul sens al cuvantului.

| Artemiss a răspuns:

Oamenii bogati...niste persoane foarte complexate care pun mult pret pe parerea celorlalti ...Se cred niste eroi, oameni superiori, dar de fapt in sufletul lor e multa ura si tristete, in capul lor e dezordine... E greu sa privesti cum oamenii se dau drept prieteni pentru a profita, sa vezi ca esti bolnav si banii nu au cum sa te ajute...Eu cred ca oamenii bogati sunt niste oameni batuti de soarta, ei iubesc doar banii si propria lor persoana. Exista si exceptii printre acesti oameni...nu poti spune ca toti sunt identici... dar majoritatea sunt cum am spus mai sus. TU ce parere ai?

| albastrel a răspuns:

Sa fie sanatosi! eu poate sunt mai bogata ca ei ca am sufletul mai marewinking

| Brigitta a răspuns:

Daca te referi la oameni cu multi $ atunci:
Ca si ei sunt oamenibig grin
Ca si ei mananca cu o lingurabig grin
Si ei ajung la 2m sub pamantbig grin

| sorin a răspuns:

Ca au banii si majoritatea sunt penibili, daca nu esti cu eii inseamna ca esti in potriva lor.

| Paula a răspuns:

Tigergerid cum poti sa spui asa ceva straight face " Nu'i om adevarat" straight face straight face straight face normal ca o fac pentru propriul rasfatz! pentru familia sa, la ce sa dea banii la toti, care nu au stiut sa-si faca bani? Si poate daca lucreaza dar si-o beau toata, tigari si droguri. acela este om adevart in adevaratu'l tau sens al cuvantului? Daca ai minte, scoala, iti faci bani, dar daca n-ai nici macar aia, n-ai nimic. si poti sa meri sa te rogi de fiecare ca tot acolo ajungi de unde ai pornit.

| idanna a răspuns:

Nu mai pot de increzuti ce sunt si li se "falfaie" de altul mai sarac. Tot unul sarac va sari in ajutor cum poate... cel bogat eventual sa-si etaleze masinile, tzoalele, bijuteriile, etc...(cel putin in Romanica asa functioneaza)

| naya a răspuns:

Poate vrei sa reformulezi intrebarea..cred ca mai mult vroiai sa faci referire la cei parveniti.sau ma insel?

| laramaria a răspuns:

Cred ca sunt oameni ca toti oameni, sunt si buni si rai, cu defecte si calitati, cu bucuri si necazuri. "un om bogat nu este acela care are cel mai mult ci acela care are nevoie de cel mai putin"(Octavian Paler- Interviu cu Dumnezeu).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista oameni si oameni... pot avea un suflet mare sau pot fi fara inima...nu sunt toti la fel

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica despre mine? Hai ca sunt curios sa citesc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Sunt săraci sufletește!
Pa, pa.