| lplostonyou a întrebat:

Toti oamenii bogati sunt si fericiti si toti oamenii saraci si amarati sunt automat si nefericiti, sau banii nu sunt totul? Eu stiu raspunsul foarte bine, vreau sa testez modul vostru de gandire happy Funda bineinteles happy

Răspuns Câştigător
| necropsy a răspuns:

Well.chiar azi ma gandeam la asta inainte sa ma loghez. Am un vecin care nu e bogat deloc.adica are strictul necesar cat de cat, si crede'ma.ca e mult mai fericit decat mine care am tot ce'mi trebuie. El e atat de fericit pentru ca in ciuda faptului ca nu are bani cati vrea ii are pe ai lui cu el, sunt o familie unita! Eu in schimb am tot ce vreau.dar ai mei sunt plecati de 4 ani,, si de 4 ani nu i'am mai vazut, doar imi trimit bani si ma amagesc de 4 ani ca tot vin ce Craciun si etc! Deci banii nu sunt totul. absolut deloc,deloc, deloc! "Banii nu sunt fericirea, ei doar o intretin!"-asta cred din suflet. Ma rog.ma bucur ca el macar e fericit. Te'am pupat si iubiti'va parintii.crying Have fun! :*

13 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Vai ce de testari avem parte.Tremur tot sa nu cumva sa gresesc.In ce ma priveste fericirea mea consta in a ma obisnui prea mult cu verdeata.Nu vorbesc de verdeata de la casele de schimb. Vorbesc de iarba,frunze, singuratate, intunerec samd.Trebuie sa ma obisnuiesc cu verdeata pentru ca am inteles ca si dincolo e un loc cu verdeata...Cu banii chiar daca mi-i doresc, ce pot cumpara in padure cu ei?

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Daca tot stii toate raspunsurile, poate ar fi mai bine sa nu ne mai asasinezi cu intrebarile.

| wales a răspuns:

Dar tu cum ești, fericit sau nefericit? Întrebări tip INSOMAR. Și ăia cunoșteau dinainte rezultatul.

| FucktheSystem a răspuns:

Poți să fi și sărac și fericit, adică cât timp ai toate cele necesare unui trai decent. Poți să fi bogat și bolnav iar atunci ești automat nefericit.

| elasexygagica a răspuns:

Banii sunt totulhappy, ai bani esti fericit, orice lucru presupune baniwinking degeaba zic unii ca sufletul conteaza, pentru ca sufletul nu tine de foametongue

| RoXxy a răspuns:

Oamenii bogati de cele mai multe ori sunt nefericiti chiar daca au toate lucrurile materiale pe care si le doresc.Plus ca banii aduc numai certuri in familie.CEi saraci pot fi cei mai bogati daca au intelegere in casa si sanatate si pot spune ca acei oameni isi traiesc viata cu adevarat si sunt intradevat fericiti pentru ca se bucura de orice bucurie a vietiibig grin

| YoYoLicious a răspuns:

Intrebarile tale exprima acelasi lucru. Spui"oamenii bogati sunt SI fericit", automat asta inseamna ca sunt si nefericiti, apoi spui"oamenii saraci sunt automat SI nefericiti", adica sunt si fericiti. Din asta deducem ca oamenii, bogati sau saraci, sunt SI fericiti, SI nefericiti. Lasand asta la o parte, sa zicem ca am inteles ce ai vrut sa intrebi, desi modul de exprimare nu a fost tocmai bun. Deci, un copil se naste intr-o familie cu conditii nu tocmai bune, insa are un trai linistit, pana la varsta de 14-15 ani. Parintii, desi nu au foarte multi bani, ii cumpara cam tot ce si-ar dori pana la varsta aia. E un om SARAC, dar nu automat nefericit. Intr-o zi, parintii lui castiga la loto si devine dintr-un om sarac, un om bogat. A fost el nefericit, sarac fiind? Un om este nefericit cand din bogat devine sarac, ca nu este obisnuit cu un trai decent si ajunge sa nu faca fata vietii. Dar un om sarac nu poate fi nefericit, doarece nu ar habar ce inseamna sa traiesti pe picior mare. Faptul ca-si doreste unele lucruri si nu le poate avea, duce la invidie, ura, dar nu la nefericire.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fac ceva pe ei bani! Trăiesc decent, dar în acelaşi timp n-am uitat ce înseamnă SĂ MORI DE FOAME! Banii sunt mjlocul, nu scopul. Cine nu înţelege asta, este COCALAR!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai da' tu le stii pe toate, de ce ne mai intrebi pe noi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Io zic sa nu ne mai testezi atata daca tot stii raspunsurile la intrebarile puse de tine.nu avem cum sa te ajutam, fiindca tu stii. deci? de ce mai intrebi?

Răspuns utilizator avertizat
| justme94 a răspuns:

In ziua de azi, cred ca banii sunt totul si intotdeauna cei bogati au fost in avantaj.Dar sa nu ne pripim. Cu cat esti mai bogat, mai ''popular" cu atat esti mai invidiat si ai multi dusmani.Eu de exemplu nu am o stare materiala foarte buna. In schimb am o iubita extraordinara.Cand sunt cu ea nu imi mai pasa de nimic si nimeni.Sunt intotdeauna fericit cu ea.Nu stiu cum pot interpreta ceea ce ai spus tu. Intotdeauna exista acel cuvant ''depinde'' care ne face sa ne gandim mult si bine.

| Donatello a răspuns:

Sunt si oameni bogati care au momente de nefericire si oameni saraci care sunt fericiti.
Gandeste-te ca un om bogat nu are anumite chestii care poate sa le rezolve cu banii. Sa aiba o iubire sincera sau chiar iubire. Sa se vindece de o anumita boala. Poate fi si o persoana care se intristeaza din orice.
Am vazut oameni saraci care se bucura din orice.,