| EstiFericitaSauTrista a întrebat:

Credeti ca un baiat ar trebui sa aiba multe iubite pe parcusul vietii?

8 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Eu cred ca da. E o greseala sa spui ca iubesti o singura data. Poti iubi de mai multe ori. Si de fiecare data fiind sincer cu tine. Vrand, nevrand treci prin trei etape ale iubirii ( cel putin asa vad eu lucrurile ) : iubirea copilariei, iubirea adolescentei si iubirea matura. E greu de crezut ca toate cele 3 etape se pot lega de o singura persoana. Si in opinia mea e mult si sa spui ca o etapa se leaga de o singura persoana. Poate doar vorbind de copilarie. Poate doar asa. Important este sa nu crezi ca daca ai trait o poveste de iubire din cadrul unei etape ai depasit etapa. E o greseala mare. Poti spune asta abia atunci cand nu iti reprosezi nimic relatiei respective. Cand nu ai reprosuri. Doar regrete. Multi trec peste etape prea des. Cel mai grav la copiii de 12, 13 ani care vor o relatie matura deodata. Da. Un baiat trebuie sa aiba mai multe iubite. Doar asa va invata ce fel de fata cauta de fapt si ce defecte nu ii va permite. Si totodata in functie de aceasta fata ideala se va gandi cum sa fie baiatul ideal pentru ea. Niciodata nu trebuie sa accepti la tine ce defecte nu ai accepta la partenerul pe care il vrei. Doar fiind sincer cu tine poti intalni iubirea aceea suprema. Pana atunci, trebuie sa te bucuri de fiecare etapa si sa nu grabesti procesul de tranzitie.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Da.La fel si o fata Trebuie sa cunosti mai multa lume, ca sa stii ce-ti place si ce nu la un om, nu sa te opresti la primul sosit! Trebuie sa ai de unde sa alegi, inainte sa te casatoresti.Nu sa incepi sa cauti dupa aia!

| Derye a răspuns:

Optional.

| Азбука a răspuns:

Daca-l tine, poate sa-si faca harem laughing

| Rukhsandra a răspuns:

Nu cantitatea conteaza - calitatea big grin

| lextim a răspuns:

Pai fiecare baiat are dreptul la mai multe iubite atata timp cat nu e cu ele dintr-o datahee hee la fel si pentru fete. e ceva firesc.

| KeepCalm a răspuns:

Depinde de fire. Acum am inatnit un baiat care a avut oficial doar 5 prietene si restul 27. doar pentru sex.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da! este normal sa experimentezi putin. Daca ai numai o iubita cu timpul o sa regreti ca n-ai mai incercat si altceva