| acdc21 a întrebat:

Credeti ca un baiat si o fata pot sa fie doar amici?

11 răspunsuri:
| Swallow a răspuns:

May behappy Însă mai rar iese ca ei doi sa fie doar amici) Mereu unul dintre ei simte ceva pentru celălalt ) Poate insă să fie prietenia dintre : un gay şi o fată, o soră şi un frate, un tată şi o fiică. =) Dar ca un baiat NORMAL si o fata sa prieteneasca sincer-fara simpatie e imposibil rolling on the floor happy

| ღNameღ a răspuns:

Da...dar odata cu timpul devin foarte apropiati pana incep sa se placa:-

| Negative a răspuns:

Da

| Ramona1 a răspuns:

Bineinteles.Sunt cazuri in care priteniile formate dintr-un baiat si o fata sunt mult mai reusite si mai rezistente decat cele dintre fata-fata, baiat-baiat.Se poate, ce-i drept din simpla prietenie sa se ajunga la ceva mai mult cum ar fi dragostea, dar mai rar din cuplu sa ajungi doar la o simpla relatie de amicitie.

| UnbornChild a răspuns:

Da.

| ιмσvιnaвιL a răspuns:

Da, pot deoarece nu toate relatiile de prietenie dintre o fata si un baiat se pot ajunge la cupluri. E adevarat, se poate ajunge si la asta dar in alte cazuri. Nu vad de ce nu ar merge o relatie de prietenie dintre o fata si un baiat, si sincer, cateodata e mai bine sa ai un,, cel mai bun prieten" de sex opus pentru ca vor fi mai putine certuri si cu siguranta te intelegi mult mai bine cu o persoana de alt gen.

| Anndddra a răspuns:

Desigur, eu nu am o ''cea mai buna prietena'' ci un ''cel mai bun prieten'' e ca fratele meu:X

| MissFashion a răspuns:

Da normal
Pot fi chiar si cei mai buni prieteni
love struck

| MEANGIRL01 a răspuns:

Nu tongue mereu vor "ceva"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poate si nu se poate...la un moment dat tot ajung sa simta ceva mai mult decat prietenie

| NewDivide a răspuns:

Da, se poate. Eu pot zice ca am un cel mai bun prieten nu cea mai buna prietena. Cu prietene te mai certi pentru un ruj, pentru fusta care va place amaduror.Cu el nu cred ca o sa cert pentru lucrurile astea. Sau sa ne cartam pe baieti care ne plac. Un baiat te apara mereu. Dar o prietena nu prea s-ar baga. Deci, e mult mai bine sa ai un bun prieten decat o prietena falsa happy.