| manutzu a întrebat:

Credeti intr-o prietenie dintre un baiat si o fata(amici)?

15 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Da. Dc nu? Ca acum daca o fata si un baiat se inteleg bine nu inseamna neaparat ca sunt impreuna sau ca se iubesc.Intradevar se poate ajunge repede de la prietenie la dragoste. Dar nu mereu. O prietenie dintre o fata si un baiat poate sa si ramana asawinking

| lia a răspuns:

Eu am amici si, ma impac foarte bine cu ei. Si nu, nu s-a intamplat mai mult decat o prietenie, nici prin gand nu-mi trece asa ceva. Unul este casatorit de ceva timp, are doi copii superbi, iar celalalt are prietena de 7 ani si urmeaza sa se casatoreasca happy
Acuma, nah...nu stiu sa le citesc gandurile, ca sa-ti pot spune daca si ei sunt de aceeasi parere cu mine laughing rolling on the floor

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Da, doar ca trebuie impuse niste limite.

auran
| auran a răspuns:

Intr-o oarecare masura da - mai putin atunci cand intervine atractia fizica; atunci prietenia este gata

| Lorenyk a răspuns:

Daca amandoi stiu sa inteleaga conceptul de :amici" sia atat, poate fi o prietenie foarte frumoasa. Uneori prietenia dintre un baiat si o fata e mult mai sincera decat prietenia dintre mai multe fete sau mai multi baieti.

| abril a răspuns:

Da, cred.Si eu am un prieten foarte bun si il iubesc ca pe un frate.

| raluca_2686 a răspuns:

Da normal ca poate exista; de ce nu?

| alexuzha a răspuns:

Da dc nu. eu deex sunt foarte buna pr cu un baiat care la cunoscut aici in italia. vb despre orce su nu avem nici o problema de genu mie imi place de u sau asa ceva.si oricum pr dintre un baiat si o fata poate exista dc nu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista cazuri. Putine. De regula, atractia dintre un baiat si o fata are conotatii sexuale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da..de ce nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bineinteles! Chiar exista asa ceva, de ex eu cunosc un baiat cu care ma inteleg foarte bine si nu ma simt atrasa de el, pentru mine este ca un frate mai marewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ea exista, chiar in cazul meu, eu sunt foarte bun prieten cu o fata si nu exista relatie de dragoste sau mai stiu eu ce doar ne intelegem de minune.Asa ca pot sa spun ca exista.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intre un baiat si o fata, poate fi vorba de prietenie doar la varsta adolescentei. Mai tarziu, nu cred ca i se mai poate spune asa.winking

| dispe a răspuns:

De ce nu? Eu am o gramada de amici si atat. Ma inteleg mai bine cu baietii decat cu fetele datorita caracterului meu si opiniilor mele. Si nici invidie nu exista!

| ione_4523 a răspuns:

Da...eu am o asemenea prietenie(suntem amici )