| le.cocaine a întrebat:

Vreau sa il uit pe fostul prieten... inca mai tin la el mult, inca mai vorbim, mai iesim pe afara ca amici! Credeti ca l-as uita daca as sta cu alt baiat?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, atata timp cat tu inca mai ai sentimente de iubire fata de el si mai vb.cu el, mai iesiti afara ca amici, iti dai seama ca asa nu il uiti in veci.Crede-ma ca asa am patit si eu; cica am ramas amica cu prietenul meu cand am fost despartita de el, dar asa ceva nu s-a putut intampla, cat timp tu simti ceva pentru. el si stai in preajma lui, mai mult vei suferi.
POate daca ai fi cu altul, poate l-ai uita, dar daca chiar vrei sa il uiti, incearca si tu sa te indepartezi de el, pana cand nu vei mai simti nimic si il vei privi doar ca un simplu amic, in sufletul tau nu e numai un amic, e greu sa fi amica cu fostul cat timp tu inca tii la el.
Incearca sa nu il mai vezi, sa nu mai vb.cu el si sa iti faci un nou prieten, asa incetul cu incetul va iesi din sufletul tau si apoi vei putea continua relatia de amicitie!

13 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Daca vrei sa-l uiti, rupe legatura cu el si ce-ti aminteste de el, macar cateva luni. Iar inainte de a fi cu altcineva ai grija sa fii vindecata, sau multumeste-te cu aventuri, viitorul tau prieten n-are nici o vina pentru ca suferi si nu e corect sa-l folosesti in speranta de a-l uita pe fostul dupa care inca plangi. Vindeca-te, distreaza-te, dar nu te baga intr-o relatie mai serioasa pana nu esti pregatita, freshhappy

| alone a răspuns:

Nu neaparat, un unele cazuri la unele fete functioneaza dar nu la toata lumea, sa stii ca si eu am fac asta si sti c mi sa ant :m-am intlnit cu baiatu cu care stateam si mirosea ca p kel p care al iubeam eu si cand a venit la mine sa ma sarute am crezut ca lesin lg el...deci prin asta voiam sa zic ca nu mg la toata lumea, uneori merita sa incerci alteori nu, u decizi
BAFTA!:*

| Nebuneală a răspuns:

Daca stai mereu cu el nu prea cred ca poti sa il uiti! Dar daca iti gasesti un baiat care sa iti placa o sa il uiti cu timpul

| Nebuneală a răspuns:

Daca stai mereu cu el nu prea cred ca poti sa il uiti! Dar daca iti gasesti un baiat care sa iti placa o sa il uiti cu timpul
Deci asta depinde de tine
Numai daca ai vointa

| cristina a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie. ce sa facem e greu. dar mai mult raw ne facem noua.

| Carlaaa a răspuns:

Poate da, dar ai grija sa nu se prinda baiatu cu care vrei sa il inlocuiesti pe fostul prieten, pentru ca daca se va atasa de tine, il vei rani profund...
Depinde. s-ar putea sa uiti. sau s-ar putea sa nu.
Depinde de tot ce ai trait cu fostul prieten...
Timpul sterge aproape tot...
Dar mai ales ca ill vezi mereu... va fi mai greu. nu-l vei uita...
Dar poate vei putea incepe sa il vezi ca pe un frate, ca pe un bun prieten pe care nu-l vei mai putea vedea altfel...
Ai grija de tine... Kaylie

| Beb a răspuns:

Si eu sunt aproximativ in aceeasi situatie straight face
Doar ca eu mai vorbesc cu el, dar mai rar, dar tin la el.
si acum imi dau seama si cat de mult straight face
acum dupa ce ne.am despartit mai mult dintr. o prostie [cred].
dar ce putem face?
asa suntem noi fetele mai. sentimentale.
Eu una inca sper ca o sa ma impac cu elbig grin
Si sper sa reusesc, dar e genul de om mai nepasator straight face, nu inteleg de ce, cand eram noi doi era destul de afectuos, dar cand mai erau si alte persoane, prefera sa nu stea lipit de mine...

in fine.

bafta multa si tie.
kiss love struck

| Beb a răspuns:

Si eu sunt aproximativ in aceasi situatie straight face
Doar ca eu mai vorbesc cu el, dar mai rar, dar tin la el.
si acum imi dau seama si cat de mult straight face
acum dupa ce ne.am despartit mai mult dintr.o prostie [cred] .
dar ce putem face?
asa suntem noi fetele mai. sentimentale.
Eu una inca sper ca o sa ma impac cu elbig grin
Si sper sa reusesc, dar e genul de om mai nepasator straight face, nu inteleg de ce, cand eram noi doi era destul de afectuos, dar cand mai erau si alte persoane, prefera sa nu stea lipit de mine...

in fine.

bafta multa si tie.
kiss love struck

| madalina_1200 a răspuns:

Daca vei urma sa fii cu alt baiat si totusi simti ca tii la fostul prieten cu adevarat nu-l poti uita, dar daca iubira pentru fostul prieten nu a fost extrem de mare il vei putea uita!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa stai cu alt baiat? chestia asta nu merge tot timpu'...sincer am patit-o si eu dupa 3-4 zile dupa ce m-am desp de fostul' am incercat sa fiu cu altcineva, iar cand a vrut sa ma sarute laughingam si fugit de acolo...rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu inca il mai iubesc pe fostul meu prieten si au trecuth 5-6 luni de cand ne-am despartit.sad... Vreau sa il uit! Nu e de mine!sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa stai in casa ceva timp pentru al uita definitiv pe ael baiat care ti-a facut viata senina

| le.cocaine explică:

Va multumesc mult pentru sfaturi`