| ClassyMadafaca a întrebat:

Credeti ca un baiat si o fata trebuie neaparat sa aiba lucruri in comun ca sa formeze un cuplu?

4 răspunsuri:
| Lawliet14 a răspuns:

Sa aiba aceleasi valori, hobby-uri nu neaparat. Oricum cateva hobby-uri comune sigur are oricine.

| CravataAlbastra a răspuns:

Trebuie sa aiba si cateva lucruri in comun deoarece daca nu au nimic in comun nu au ce discuta. Si in relatiile de prietenie una e cand esti cu o persoana cu care vorbeați cu interes despre un anumit subiect, alta e sa ai interese proprii.

Răspuns utilizator avertizat
| EuforikcuKappa a răspuns:

Pentru o relatie de lunga durata, doi parteneri trebuie sa aiba aceleasi valori in comun, altfel nu va merge vreodata acea relatie.
Atunci cand e vorba doar de chimia dintre cei doi, aceasta va disparea in timp, fara uniunea lucrurilor in comun.