| anonim_4396 a întrebat:

Credeti in cel mai bun prieten? Aveti un cel mai bun prieten?
Eu una nu cred. Sincer nu simt pentru nimeni incredere deplina si dragoste. Stiu ca ma vor trada odata si odata sau imi vor da drumul.

Răspuns Câştigător
| Vix999 a răspuns:

Da cred. Ceea ce trebuie tu sa intelegi e ca prin prieten nu se intelege un om care mereu va fi acolo de cate ori ai tu chef (va avea si el/ea viata si problemele proprii), nu se intelege un om care nu va gresi..care nu te va dezamagi. Ce conteaza este comunicarea si faptul ca face greselile nu din rautate ci din pura imaturitate, fara sa vrea etc.
Ce incerc sa-ti spun este : bazeaza=te pe sentimentele pe care le aveti unu pentru celalalt si nu pe viitoate posibile greseli. Toti le facem. Conteaza doar ce facem dupa ce le comitemwinking

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

In ziua de azi nu mai exista prieteni adevarati doar prieteni si nu mai exista nici incredere 100%.

| DeeaMarry a răspuns:

Iubitul imi este cel mai bun prieten.
Mama imi este cea mai buna prietena.
Nu am incredere prea mare in celelalte persoane.

| neutrino a răspuns:

Daca ai cel mai bun prieten, inseamna ca ai si prieteni normali ( cum o fi asta nu stiu), deci crezi in existenta prietenilor in viata ta. Daca nu crezi in prieteni inseamna ca nu-i poti numi prieteni.

| ovydyu1992 a răspuns:

Este bine sa te increzi in cineva dar sa nu-i oferi chiar totul.Chiar daca sunteti foarte apropiati unele "secrete" trebuie sa ramana in anonimat.In schimb e bine sa ai pe cineva cu care sa te intelegi foarte bine pentru ca perioada in care esti cu el te simti mult mai bine ca de obicei...nici nu stiu sa exprim acel sentiment.Fiecare are parerile lui dar eu cred ca ar fi bine sa iti faci un "cel mai bun prieten" daca nu cumva ai. Sper ca te-am ajutat. Funda?