| EstiFericitaSauTrista a întrebat:

◕ Aveti incredere deplina in cineva?

Răspuns Câştigător
| UnOmPrietenos a răspuns:

Sti tu expresia aia...Cand ai incredere (deplina) in cineva atunci te tradeaza

22 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

In mine, in primul rand. Mai pot spune ca am incredere in parintii mei, dar tot mai multa incredere am in mine, fiindca stiu ceea ce pot si stiu ca ma pot baza intotdeauna pe mine, oricat de aiurea ar suna. In rest, nu am cunoscut pana acum pe cineva in care sa am deplina incredere si nici nu cred ca voi avea vreodata. Sunt mai suspicioasa de fel.

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Da...In prietena mea...
Nu stiu daca e bine, dar asta e!straight face

| Anonimanonimus677 a răspuns:

Inafara de cei din familia mea, nu am incredere in nimeni, nici macar in prieteni deoarece in ziua de azi nu mai sti care iti este prieteni si care iti este dusman asa ca nu pot avea incredere deplina in prietenii mei sad

| Elial a răspuns:

Da. In parintii mei!

| 000Diddy000 a răspuns:

Pot zice ca am avut... dar acea persoana s-a dovedit ca nu mai era asa cum o stiam eu, se schimbase prea mult si ma mintea asa ca... nu

| Alexintunecatul a răspuns:

Nu...si cred ca e mai bine asa! Trebuie sa avem incredere deplina in noi nu in altii!

| JokerV a răspuns:

NU, in nimeni si nimic

| KaterinkaBoy a răspuns:

Sa am incredere? Stii cum e? Un secret se pastreaza intre 3 persoane doar daca 2 dintre ele sunt decedate.In concluzie...nu am incredere decat in mine!

| Afãrinツ a răspuns:

Aveam incredere deplina in cineva pana cand m-am cuplat cu el apoi m-a tradat deci in momentul asta nu. nu mai pot avea incredere de cand taica-meu aproape m-a ucis cu coasa proaspat ascutita. fa ca mine ( nu te apropia de nimeni si nimic care arata suspicios sau orice om pana-l cunosti cu adevarat pentru ca te poate trada, imprastia secretele si mai mult de atat, nu iubi. crede-ma, ar fi o greseala imensa.) sad

| onlyme2851 a răspuns:

Da, eu am deplina incredere intr-o singura persoana, in mama. Pur si simplu stiu ca ea va fi mereu alaturi de mine si nu va face vreodata ceva impotriva mea(ma refer la ceva ce mi-ar putea dauna, pe moment sau in viitor). Totusi fiecare dintre noi are in cercul de prieteni o persoana cu care vorbeste deschis, careia ii impartaseste sentimentele, experientele, care ii stie gandurile si anumite secrete etc. Dar nu se stie absolut niciodata daca acea persoana nu va folosi ceea ce stie despre tine impotriva ta.Asa ca nu cred ca merita sa ai incredere deplina in prieteni.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Trebuie sa avem aceasta incredere in cineva, dar sa fim pregatiti mereu pentru a suporta si o dezamagire. A nu avea incredere deplina in nimeni, inseamna insingurare, pesimism.Ca oameni, trebuie sa avem acest gen de incredere si sa cautam circumstante atenuante celor ce ne dezamagesc.In font toti avem slabiciuni...Incredere deplina e un calificativ pe care eu il acord cuiva pe care il vad cum reactioneaza fata de altii in conditii extreme.

| MaliciousDeath a răspuns:

◕în mine şi în nimeni altcineva.Pare deplasat, dar e mai bine aşa.

| PorcușorulDeGuineeaV a răspuns:

Da am incredere decant intr-un prieten de-al meu si in familie

| AndreiAlexandru36 a răspuns:

NU.

| AndreiAlexandru36 a răspuns:

Da. Doar in mama mea!

| BluishAngel a răspuns:

Incredere deplina am numai in mine si in familie.Pe prieteni nu te mai poti baza, fiindca am patit-o pe pielea mea.Prietenii se schimba cand nici nu te astepti si nu poti avea incredere in ei.In fata pot sa se dea prieteni si sa se ascunda sub o masca "draguta" de oameni intelegatori si confidenti, dar in realitate pot fi altcineva, o persoana pe care chiar nu o poti recunoaste. Unii se pricep foarte bine la chestia asta si de aceea, chiar daca ai un prieten caruia ii spui unele secrete de ale tale, nu ii poti zice absolut tot, pentru ca poate, intr-o zi le poate folosi impotriva ta.Eu am patit-o asa ca, de atunci nu mai am incredere deplina in prieteni.

| ღღMirciuL0wღღ a răspuns:

In parinti si in prietenalove struck

| DRAGOSH977 a răspuns:

Inafara de parintii. nu

| KristenStewartJaymes a răspuns:

Da, in prietenii adevarati

| bybytzel a răspuns:

Nuuuuuuu...