| anonim_4396 a întrebat:

Credeti k e bine sa ai incredere in prieteni?
Eu ma atasez foarte repede de cineva si ma deranjaja atunci cand acel cineva nu ma saluta sau.etc.spre ex. o fata mai mare cu un an de la mine din sc. a intrat cu mine in vorba pe mess... dupa cateva luni in care ne intelegem foarte bine, in momentul de fata nu ma mai baga in seama.astazi am intrebat`o ceva pe mess si nu mi-a raspuns.nu cred ca i-am spus ceva care sa o faca sa nu ma vb q mine ...nu stiu ce sa intampla.Eu niciodata nu am avut noroc de un prieten adevarat...si inca visez k intr-o zi voi avea pe cineva caruia ii pot spune ce am pe sufletsad. Deci voi aveti prieteni adevarati? aveti deplina incredere in ei?

4 răspunsuri:
| hândel a răspuns:

Si eu ma atasez foarte usor de oamenii care-mi sunt simpatici si, ma enerveaza cand ma ignora, cu sau fara intentie. Acum am obiceiul sa intru in conversatie cu cineva pe mess si, dupa un timp ma plictisesc si incep sa ignor acea persoana. Poate nu va potriviti la caracter, aveti alte preocupari, poate si-a facut prieten si nu mai vrea conversatii cu alti baieti, chiar daca e strict amical sau, poate chiar nu are timp sa stea la vorba si nu vrea sa te signeasca, spunandu-ti ca n-are timp de tine. Eu n-am deplina incredere in nimeni. S-ar putea ca-ntr-o zi sa regreti ca te-ai confesat unui prieten. Ce simt, doar eu stiu.

| dorin_9571 a răspuns:

Poy sa nu mai ai incredere deplina... uite aici pe TPU st multe pers care iti pot fi prieteni adevarati...de ex eu... te poti baza pe mineewinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Încredere deplină doar în tine să ai pentru a trece cu mai multă ușurință peste loviturile care ți le oferă prietenii.
Ferește-mă Doamne de prieteni că de dușmani mă apăr singur!
Pa, pa.

| Amazoanaavy a răspuns:

Eu cred ca inainte sa iti faci o prietena/un prieten adevarat/adevarata trebui sa stai cel putin o luna sa iti dai seama ca te intelegi bine cu ea/el si ca nu te-ar face sa suferi!