| blackkrose a întrebat:

Credeti in dragoste la prima vedere?

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Nu cred ca dragostea la prima vedere este dragoste adevarata. E doar primul impuls, prima impresie, dupa ce ajungi sa cunosti omul atunci poti sa spui clar daca il iubesti sau nu.Nu poti sa vezi un baiat si sa spui :"wow, ce suflet si ce caracter superb are"! Primul lucru care ne atrage atentia este fizicul.Asadar,dragostea la prima vedere=dragoste oarba=atractie fizica. Exista cazuri cand aceasta dragostea la prima vedere poate deveni in timp una autentica, materializandu-se in casatorie.La prima vedere nu m-am indragostit niciodata, dar mi s-a intamplat sa fiu atrasa fizic foarte tare de cineva, dar m-am lecuit in cateva zile! Apoi mi s-a mai intamplat sa vad un tip si sa zic "wow, ce baiat frumos!", sa-l cunosc si dupa mai bine de doi ani sa devina prietenul meu, prima mea iubire...care mi-a frant inima intr-un final.

24 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

DA! Hey! Nu cred ca e saptamana de cand s-a postat aceeasi Intrebare! Daca o tinem tot asa, si nu se mai uita nimeni putin in urma..., sau tematic, la search subject, unde ajungem?! SERIOS!

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

DA! Hey! Nu cred ca e saptamana de cand s-a postat aceeasi Intrebare! Daca o tinem tot asa, si nu se mai uita nimeni putin in urma..., sau tematic, la search subject, unde ajungem?! SERIOS!

mlm
| mlm a răspuns:

Da, eu cu sotul meu asa ne-am indragostit unul de altul.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Nu cred ca e dragoste ci mai mult atractie big grinbig grinbig grin

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Da eu credwinkingExista si asa ceva.happySe poate sa fie o atractie care sa se transforme intr-o iubire adevarata.big grin

| Sara a răspuns:

Nuuu... nu exista dragoste la prima vedere, pate doar atractie irezistibila. pe moment este acea atractie fizica, iti place cum arata, etc., dar tu te indragostesti de suflet nu de trup... sau mai bine zis de toata persoana in sine.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Cum sa nu! Am ochii frumosi!

| want2bMajestic a răspuns:

Da, fara doar si poate!

| inna a răspuns:

Da, mi numai asa mi s-a intamplat cand m-am indragostit de cineva...ca in reclama aia: pur si simplu m-a lovit rolling on the floor.

| alexam a răspuns:

Da!

| greg a răspuns:

Da, mi s-a intamplat de vreo 2 ori in viatawinking
Imi statea gandul numai la ea, dar am renuntat repede doar 1data si a disparut repede dragostea.Cu cealalta fata am format o relatie si cat am format relatia am fost indragostit permanent de ea.

prfml
| prfml a răspuns:

Poate atractie la prima vedere, iar de acolo se poate intampla ca acele doua persoane sa ramana impreuna si o vor numi dragoste la prima vedere.

| selef a răspuns:

Posibil.

| Dl.Inginer a răspuns:

Nu cred in dragoste la prima vedere, oricui cred ca i se intampla sa fie atras de o persoana la prima vedere. Din cate stiu prima impresie se formeaza in aproape 10 minute insa este doar inceputul cunoasterii. Dragostea vine ( sau nu vine) odata cu descoperirea si cunoasterea acelei persoane si uneori acest proces poate sa dureze destul de mult si nu intotdeauna are rezultatele dorite. Exista insa si cazuri fericite( f putine, eu le numesc coincidente) si-n acest caz, dragostea la prima vedere nu poate fi decat perfect naturala si adevarata.

| zuzuliana a răspuns:

Sincer da...eu de obicei sunt o persoana care ma indragostesc usor la prima vedere...mai rar dupa ce il cunosc

| marria a răspuns:

Nu cred ca se numeste dragoste...sa fim seriosi cum sa te trasneasca dragostea asa din senin?! consider k dragostea creste sau scade pe masura ce-ti cunosti mai bine partenerul...so poate fi atractie in nici un caz dragoste

| sevraj a răspuns:

Cu siguranta da, de exemplu, acum 1 an, am cunoscut o fata pe mess, era o distanta intre noi de 300 km, am vorbit aproximativ 8 luni zi de zi, pana cand mi-a propus sa ajung la ea in oras, am acceptat, n-eam vazut, ne-am placut... dragoste la prima vedere, bineinteles, nu a tinut relatia din cauza distantei, ca de obicei, eu am fost de vinalaughingam gasit pe alt cineva din acelasi oras ca si mine si...in ori ce caz... a fost frumos, deci da, cred si in dragoste la prima vedere:*

| getty a răspuns:

Nu.in schimb cred in atractie la prima vedere. Dragostea vine cu timpul

| DanielOKEY a răspuns:

Da... cand te vede cu portofelul plin.

| albc12 a răspuns:

Daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

| laura_3808 a răspuns:

Mmm...nu stiu daca te indragostesti, poate simti doar o atractzie fizica de moment.mai sunt cazuri cand exista si asa ceva...

| anita_2588 a răspuns:

Nu, nu cred pentru ca nu mi s-a intamplat niciodata, atractie, simpatie da a fost, dar sa ma indragostesc nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ma indragostesc de fiecare fata care o vadlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate este doar o senzatie de atasare happy