| gemeni6226 a întrebat:

Credeti in dragostea la prima vedere? Vi s-a intimplat?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Cred ca e atracție fizica nu iubire, iubirea apare in timp, cand cunosti acel om, cand apare o atasare emotionala

| gemeni6226 explică (pentru RAY):

De acord cu mentiunea ca pe undeva simti ca el, ea e mai deosebit -a decat toti ceilalti cu care ai avut de-a face pana acum.

| RAY a răspuns (pentru gemeni6226):

De acord

21 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Da, normal, e super, mai ales daca e si reciproca!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Presupun ca da, adica exista baieti care se indragostesc de orice fata chiar si cand primesc un simplu salut.

Dar asta nu schimba cu nimic faptul ca pot sa nu pot sa ramana cu acea persoana. Deci este irelevant.

| Freya1 a răspuns:

M-am îndrăgostit la prima vedere, deci oarecum da.De iubit iubesti pe parcurs.

| gemeni6226 explică (pentru Freya1):

La asta m-am gindit si eu.Atractie puternica reciproca din prima intalnire.Dar asa e mai poetic spus dragoste la prima vedere.

| Freya1 a răspuns (pentru gemeni6226):

Sunt uni ce spun ca nu exista asa ceva.

| gemeni6226 explică (pentru Freya1):

Unii nu au experimentat de aceea spun.Si eu ziceam la fel de nu m-i s-ar fi intimplat.

| Freya1 a răspuns (pentru gemeni6226):

Am mai explicat aici ca atunci cand te îndrăgostește la prima vedere pur si simplu iti place persoana aia fizic, iti place atitudinea, prezenta.Sunt multi ce s-au îndrăgostit văzând ochii cuiva sau zâmbetul si pur si simplu nu iti mai pot iesi din cap.Dar mi sa raspuns ca doar prostii si idioți se îndrăgostesc asa.Nah,ce sa zic fiecare cu trăirile lui.

| gemeni6226 explică (pentru Freya1):

Eu nu stau de vorba cu astfel de oameni deoarece numai invidia vorbeste din ei o data cu varsta o sa ti dai si Tu seama cu cine merita sa povestesti despre anumite lucruri si cu cine nu.La o Adica si cea mai buna prietena te poate traduce daca devine invidioasa.Chiar azi ám vazut un film in acest sens.Si m i s-a intamplat si mie de cateva ori din acest motiv nu las pe nimeni prea aproape de mine.

| Freya1 a răspuns (pentru gemeni6226):

Deși eu am doar 25 de ani am invatat si eu asta, nu am prieteni ba din contra sunt antisociala.

| Andreeush a răspuns:

Mi s-a întâmplat o dată să îmi placă de cineva la prima vedere acum câțiva ani.

| Sofer a răspuns:

Mie încă nu.

| SG1995 a răspuns:

Da, și da mi s-a întâmplat, prima dată a fost la prima vedere, sentimentele pot fi cât se pot de reale și intense, dar cum spune și Ray între starea de îndrăgosteală și iubire e o diferență, și anume, ce de-a doua nu apare din neant, cere timp și efort să construiești o relație.

| alina2k18 a răspuns:

Nu, cred in asta aia care nu au primit atentie ever si cand se intampla e wow laughing

| gemeni6226 explică:

De ce imaginea ta regăsești intr o mașină golf?

| Dragosdoar a răspuns (pentru gemeni6226):

Ma omoara astia cu golf 2004. O troaca cu care nu vor mai putea sa circule din 2023 in Bucuresti sau alte orase mari din Romania.

| gemeni6226 explică (pentru Dragosdoar):

Eu inteleg dar nu are nici in clin nici in maneca cu intrebarea mea.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

In lumea in care traim e posibil orice, la inceput e atractia fizica si ce vezi tu bun la acel om si pe urma in timp apare iubirea acum nu stiu depinde de om.

| Spartacus12345 a răspuns:

Nu exista asa ceva

| Celcestietot a răspuns (pentru Spartacus12345):

Pentru tine, posibil.